Skocz do zawartości

Długośc Pobytu A Bilet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybieram się turystycznie do USA, lecę na początku marca a bilet powrotny mam na początek kwietnia. Czy data biletu powrotnego określa datę mojego pobytu czy mogę zostac dłużej i wykupic sobie bilet powrotny na późniejsza datę, bo przewiduje, że jednak będe mógł pozwolic sobie zostac w USA dłuzej? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przekonasz urzednika o tym dluzszym pobycie jaki planujesz to od Ciebie juz zalezy jak bedzie z biletem,pamietaj tez o tym ze jesli chcesz kiedys starac sie o wize a wpisales czas ds 156 krotki a bedziesz dluzszy czas to mozesz miec klopoty z nastepna wiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ale chodzi mi o to czy urzednik automatycznie wbija w jakis dokument ze mam pobyt do dnia na bilecie powrotnym? z tego co slyszalem np Czesi bez wiz dostaja automatycznie 90 dni??? chodzi o to, czy bede mogl zostac dluzej, bo zapowiada sie ze moglbym nawet do 3 miesiecy, a bilet mam na miesiac... w sumie kupujac go od razu na 3 miesiace tez powinienem przekonac urzednika co bede tam robil tak jak i teraz gdy mam bilet na miesiac... a jade do moich przyjaciol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, lece 3 raz, tym razem turystycznie do przyjaciol, gdzie bede meiszkal, zwiedzanie itp poprzednim razem bylem na W&T w 2002 i w latach 2005-2007 na wizie J-1, nigdy nie zlamalem przepisow ani nie naruszylem terminow...

wiem ze wszyscy dostaja raczej na 6 miesiecy, ale uslyszalem od znajomego, ze data powrotna biletu determinuje date konca pobytu... a ja zamierzam byc dluzej niz moj obecny bilet... i chcialbym miec wpisany dluzszy pobyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam bilet na powrót za kilka dni od wlotu, a wizę dostałam na 6 m-cy.

Oczywiście nie jest to regułą, i - jak było to mówione już wiele razy - wszystko zależy od urzędnika na lotnisku.

Może Ci wbić wizę na pół roku, ale może też na miesiąc, tak, jak masz wykupiony bilet.

Na Twoim miejscu nie próbowałabym go przekonywać, żeby pozwolił Ci zostać dłużej.

Wg mnie to jest kombinowanie.

Ale to tylko i wyłacznie moja opinia.

A może dostaniesz wizę na pół roku?

Na to nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...