Skocz do zawartości

Nostryfikacja Dyplomu Farmaceuty W Usa I Praca


Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) Jestem na piatym roku farmacji i poważnie mysle o wyjezdzie do stanow, nostryfikacji dyplomu i pracy w zawodzie .Czy ktos z was ma jakies doswiadczenia z procesem uznawania polskiego dyplomu w stanach zjednoczonych? A szczególnie dyplomu farmaceuty? Jak przebiega proces, ile to moze kosztowac, oplaty np za egzaminy, jak dlugo to trwa, czy jest ciężko, czy warto i na jakie pozniej mozna liczyc wynagrodzenie? Proszę o pomoc w tym temacie!!!! Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn planuje miec ale nie wiem jak to do konca wyglada. Z tego co wiem to jezeli jest sie osobą wykształconą i szuka sie pracy na stanowisku gdzie coraz trudniej znaleźć amerykanina to jest duza szansa na to ze sie uda. Dodatkowo juz 4 razy dostalem turystyczna i za zadnym razem nie zlamalem przepisow przez co jestem bardziej wiarygodny .Moze powinienem najpierw udac sie do ambasady/konsulatu na terenie Polski i tam sie zorientowac jak to mogloby wygladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zielonej karty nikt Cie nie zatrudni w zawodzie farmaceuty. Ze bedziesz miec dyplom ukonczenia farmacji nic Ci nie da. Nie jest tak ze w USA nie ma farmaceltow. Jest wystarczajaco po prostu nie przyjmuja do szkoly na farmacje duzo osob zeby zarobki byly wyzsze(Kazdy pilnuje swojego biznesu).

Co do uznania dyplomu to czesc przedmiotow Ci zalicza z Polski reszte musisz wziasc od nowa pozniej zdajesz egzamin i juz. Cena za szkole jak nie jestes rezydentem danego stanu to co najmniej 40tys$ rocznie.

Co do zarobkow to 100tys$ na start znam osobe ktora ma 150tys $/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde inaczej sobie to wyobrażałem, poczytam zaraz ale jezeli nie dowiem sie czegos na 100% to pojade predzej czy pozniej do konsulatu po informacje z najbardziej pewnego zrodla, musze ratowac marzenia, dzieki za info wszystkim

No wlasnie. kasa jest jest super jak sie jest farmaceuta w stanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jechac do konsulatu ale to Ci nic nie da. Tak jak pisal poprzednik poczytaj dzial emigracja.

Staly pobyt mozesz dostac przez:

-Laczenie rodzin jesli twoi rodzice maja obywatelstwo

-Slub z obywatelem

-sponsorowanie przez prace(tak jak pisalem na to nie licz)

i to by bylo na tyle. Jesli nie masz znajomych w USA to praktycznie zapomnij o stalym pobycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze masz czas na przekwalifikowanie? Z farmacji na medycynę nie jest daleko a dla internistów jest osobny program GC.

Poza tym, z pełnym szacunkiem pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcami: masz szanse na prace w zawodzie, ale musiałbyś kombinować bocznymi drogami, np. część studiów zrobić w US, potem znaleźć prace na programie Internship w jakiejś firmie farmaceutycznej która później ewentualnie mogłaby być Twoim sponsorem wizy H1B po której z kolei miałbyś szanse na GC. W ten sposób albo podobnie, droga nie byłaby łatwa, ale nie niemożliwa. Przy czym musiałbyś się liczyć, że np. po zakończeniu programu Internship nikt nie byłby zainteresowany dalszą współpracą z Tobą. Poza tym moim zdaniem zawód farmaceuty może być dość szeroko rozumiany, a gama pozycji jakie może zajmować farmaceuta jest dość szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd do ambasady w celu zasiegniecia informacji szczerze odradzam, moze byc tak "ile osob tyle opinii", nawet jesli wprowadza Cie w blad i przez ten blad rozpoczniesz jakis proces o wize itp. i go nie dostaniesz to nie bedziesz sie mogl potem tlumaczyc "tak mi powiedzieli"

wszystkie niezbedne informacje - przynajmniej na poczatek mozna znalezc na odpowiednich podstronach state.gov

a moze do kanady na skilled worker? (nie wiem jak jest z farmaceuta, ale warto poczytac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) Jestem na piatym roku farmacji i poważnie mysle o wyjezdzie do stanow, nostryfikacji dyplomu i pracy w zawodzie .Czy ktos z was ma jakies doswiadczenia z procesem uznawania polskiego dyplomu w stanach zjednoczonych? A szczególnie dyplomu farmaceuty? Jak przebiega proces, ile to moze kosztowac, oplaty np za egzaminy, jak dlugo to trwa, czy jest ciężko, czy warto i na jakie pozniej mozna liczyc wynagrodzenie? Proszę o pomoc w tym temacie!!!! Dzieki

Dzisiaj na bazarynce (http://www.bazarynka.com/ogloszenia/kategoria:26/praca-oferty/) pojawily sie dwie oferty pracy w polskiej aptece w Nowym Yorku (Queens i Greenpoint na Brooklynie). Podane sa numery telefonow i adresy. Proponuje Ci skontaktowac sie z tymi miejscami i wypytac osob juz tam pracujacych o ich doswiadczenia w tej sprawie. Mysle ze to moze Ci pomoc! Powodzenia zycze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...