Skocz do zawartości

Waiver


ginny

Rekomendowane odpowiedzi

"Please write a statement demonstrating why [my name} is eligible to receive a waiver of the two-year home country requirement of the exchange visitor program. The length of the statement may vary."

Pani Karino, czy moglaby mi Pani doradzic, co najlepiej wpisac w tym miejscu??

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, mam nadzieje, ze dopisze mi szczescie i nie bede musiala czekac tak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

  • 3 tygodnie później...

Wysłałam formularze do DoS, Ambasada wystawiła No objection Letter, wszystko zatwierdzone

i Department of state wysłał Favorable recommendation do INS.

Ile czasu mniej wiecej minie zanim otrzymam decyzję?? Czy ktoś się orientuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Czy powinnam sie martwic jesli od momentu otrzymania favorable recommendation minely ok. 2 mies a ja ciagle nie otrzymalam ostatecznej decyzji?? Czy ktos byl w podobnej sytuacji? Gdzie moge sprawdzic jaki jest status mojej sprawy??

Bede wdzieczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mozesz, ale ... ja zadaje klientom jedno pytanie: Czy masz ostateczna decyzje w reku? Nie.

Ludzie rozne glupoty pisza i mowia, a reszta osob, ktora to czyta to w to wierzy a pozniej placza, ze trzeba bylo wydac tysiace dolarow na prawnika.

Gdybys nie miala ostatecznej decyzji nie mogabys uzupelnic poprawnie I-485 - musialabys na jedno z pytan dolaczyc wytlumaczenie. I tu mamy kilka wersji:

1. Sprawa poszlaby na hold (srednio okolo extra pol roku czekania), pozniej decyzja nalezy do urzednika - albo stwierdzi, ze ok, ostateczna decyzje mozesz przyniesc na interview, albo stwierdzi, ze sorry, ale sprawa bedzie denied (a ty stracisz pieniadze, ktore wylozylas).

2.Teraz jesli nawet urzednik stwierdzi, ze mozesz przyniesc decyzje na interview to i tak to interview sie opozni i to bardzo. Jesli - zalozmy - interview bedzie bardzo szybko a Ty nie bedziesz miala decyzji to cala twoja sprawa powinna byc denied => czyli od nowa skladasz wszystko.

3. USCIS wysle Ci RFE i zazada doslania ostatecznej decyzji w ciagu ilus tam dni (jaka masz pewnosc, ze bedziesz miala te decyzje w takim czasie?)

Reasumujac: W teorii mozesz wyslac wszystko nawet dzisiaj, ale bardzo duzo ryzykujesz. Mam klientow, ktorzy taka wlasnie droge wybrali i w wielu przypadkach przepadlo wszystko, bo mielismy RFE a nie bylismy w stanie przedstawic ostatecznej decyzji na czas.

Gdybys przyszla do mnie po porade - ja bym powiedziala zebys sie wstrzymala ze wszystkim do momentu kiedy bedziesz miala wszystkie dokumenty.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlasnie dzwonilam do USCIS aby sprawdzic co sie dzieje z moja sprawa, bo zaczynam sie niepokoic. Jak czytam na forum ile ludzie czekaja na ostateczna decyzje to jest to tylko kilka tygodni, a ja juz ponad dwa miesiace :/

Pan, z ktorym rozmawialam powiedzial ze on nie ma dostepu do tych informacji bez receipt number, ale ja tego number nie dostalam, wiec jak moge mu go podac.

I on mi powiedzial, ze bede musiala wyslac forme I-612, zeby go otrzymac. Czy to prawda?? Ja myslalam, ze jak wysylam wszystkie dokumenty o waiver do DoS to to jest wszystko :)

Czy ktos moze pomoc??

Pani Karino, jesli spogladnie Pani na ten post bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To jeszcze raz ja.

Mam pytanie odnośnie tego A-number. Otóż, otrzymałam list z USCIS, ze otrzymali oni telefon w mojej sprawie, blablabla, i tam jest wymienionych kilka rzeczy.

Między innym "Your USCIS Account Number (A-Number)" Czy wypełniając dokumenty do GC ma wpisac ten numer??

I jak to jest z tymi badaniami, szczepieniami. Do lekarza ma pojsc przed wyslaniem wszystkich dokumentow, czy po??

I co, jeśli nie znajde karty szczepien??

Wiem, ze bylo juz gdzies o tym pisane, ale nie moge znalezc tega watku.

Bede wdzieczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...