Skocz do zawartości

Lot Do Miami - Wybór Przewoźnika?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar polecieć do Miami w marcu, poproszę doradźcie jakiego wybrać przewoźnika. Nie ukrywam ,ze myślałam o Airfrance (1 przesiadka w Paryżu).

Poproszę ewentualnie o informacje dotyczące pytań biura imigracyjnego w Miami. Jadę do siostry na 2 tygodnie (pierwszy raz), czy mogę mieć jakieś problemy?

Dziękuje z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Miami lecialam liniami Swiss i moge je polecic z czystym sumieniem a co do rozmowy na lotnisku to jezeli sie nie ma nic na sumieniu to rozmowa nie jest wcale taka straszna jak glosza legendy. Zwyczajnie skanowanie palcy i pytanie do kogo na jak dlugo co sie robi w PL. Warto miec przy sobie bilet powrotny lub wydruk z kompa jezeli sie robilo zakup przez internet.

Nalezy tez pamietac ze w samolocie wypeplnia sie 2 kartki ktore nalezy dac urzednikowi wzor wypelnienia znajdziecie na stronach lotu jest to: deklaracja celna i I-94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy większy przewoźnik lata z Polski do Miami ( z min 1 przesiadką ) - czy to będzie AirFrance, British Airways czy Lufthansa nie ma najmniejszego znaczenia - niewiele się między sobą różnią. Były już tutaj wątki na temat linii lotniczych i ile osób tyle było opinii o nich.

Jeżeli zależy Ci na jak najniższej cenie - staraj się lecieć i wracać w poniedziałek ( zazwyczaj są wtedy najtańsze bilety). Do szukania polecam www.kayak.com - przykładowo w marcu Waw - Mia - 615$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jestem świeżo po wertowaniu internetu w poszukiwaniu biletu Waw - Mia. Daty które braliśmy pod uwagę to 8,9 lutego, powrót ok 23,24 tylko loty z jedną przesiadką. Niestety większość połączeń ma dwie przesiadki lub trzeba czekać po kilkanaście godzin.

Napiszę co udało mi się znaleźć, może inni potem skorzystają. Więc tak:

Najtaniej jest przez Madryt (Iberia, AA ) $592

- minus taki że pomiędzy lotami trzeba czekać 17 godzin jeżeli ktoś zamierza w nocy zwiedzać Madryt to ok :P nie wiem jaki inny desperat kupiłby taki bilet, dodatkowo w drodze powrotnej jest dodatkowa przesiadka

- Potem BA oczywiście przez Londyn $720 ale również 14 godzin między przesiadkami

Najlepszym i jednych z tańszych jakie udało mi się znaleźć był właśnie Swiss (przez Zurich - 2 godziny na przesiadkę) za $766

Wszystkie w/w znalazłam na kayak/orbitz

O dziwo wczoraj dużo bardziej opłacało się bilet kupić w Polsce - W Lucky.com.pl ten sam bilet (Swiss) kosztował 2251zł, Orbis 2301zł, Almatur 2411zł

Gdzieś po drodze (chyba Almatur) znalazłam też jakiś bilet "mieszany" (BMI ? i AA) również z dwu godzinną przesiadką w Londynie za 2682zł

Air France, Air Italia, KML itd były teraz koszmarnie drogie (lub miały loty z 2 przesiadkami)

Ja moich "teściów" nie mogę skazywać na takie tułaczki :) ale jeżeli lecą młode osoby, umiejące dobrze język angielski można kombinować też z jakimiś tanimi liniami do Londynu, a potem Londyn - Miami (Virgin Atlantic, BA) , wychodzi taniej ale zazwyczaj trzeba zmieniać lotniska, w dodatku w tanich liniach trzeba dopłacać za bagaż więc trzeba się dobrze zastanowić czy jest sens.

Jeszcze jutro będę coś szukała - jak znajdę jeszcze coś sensowniejszego niż Swiss dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem taakie kombinowanie nie ma sensu, bo czekajac dlugo na lotnisku cos jesc trzeba i cos robic trzeba, jesli nawet czeka sie "tylko" 8h to wyobrazmy sobie ze samolot bedzie opozniony o kolejne dwie, to tak jak dobijac umierajacego

te oszczednosci na biletach: (dlugie czekanie, zmiany lotnisk, kilka przesiadek) to takie pozorne oszczednosci, jesli policzy sie ile wyda sie pieniedzy ekstra przy tym "oszczedzaniu"

ja rok temu czekalem na lotnisku we frankfurcie 6h na samolot, potem jeszcze 1,5 ekstra bo opoznienia byly, nikomu nie zycze :-) niestety innych polaczen nie bylo

pamietam, ze dawniej odwozilem/zawozilem znajomych na lotnisko do Warszawy, po czym przekalkulowalem o ile bilet lotniczy jest drozszy jesli np. przylecieliby do krakowa, wiec wyszlo niewiele drozej, z tym ze nie musialem w samochodzie spedzic ponad 4h w kazda ze stron i to liczac ze oni kiedys wracali to wszystko wychodzilo podwojnie :-), koszty dojazdu tez nie byly najmniejsze,

trzeba dobrze kalkulowac wszystkie za i przeciw, bo czasem nawet opszczednosc 150$ jest tylko pozorna oszczednoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...