Skocz do zawartości

Z Wizy Studenckiej Na Gc. Da Sie?


jarecki_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytm, czytam i jeszcze raz czytam.

Pytam sie znajomych, kombinuje, rozmyslam.... i pomieszalo mi sie juz wszystko.

Mam wize studencką. Teraz moje pytanie. Jakie mam mozliwości dazenia do uzyskania gc. wiem ze to jest juz na forum ale nie chce isc na latwizne,tylko zeby w jednym miejscu wymienic wszysko. Chcialbym jakos osiasc w tym kraju ale wcale to nie jest takie proste jak myslalem. A sprawe chce zalatwic puki jestem legalnie. Z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ok. W moim przypadku najlepsze bedzie sponsorowanie przez pracodawce.

W poslce mam ukończone studia z tytułem licencjata w kierunku ekonomika i organizacja gospodarki żwnosciowej (ang. economic and food organization)

z tego co wyczytałem to musze znaleźć pracodawce. najlepiej dla mnie bedzie w branzy spozywczej. Potem on oglasza sie w gazecie ze szuka pracownika. potem ja dostaje certyfikat pracy?? i co dalej?? pewnie cos poprzekrecałęm ale to skomplikowane jest.

Jak wyglada ta procedura i najwazniejsze ile trwa do momentu otrzymania green card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam marna szanse??

i ile trwa zalatwienie tego wszystkiego

Wszystkie kategorie sponsorowan to lata czekania ja z F3 czekałem 8 lat a więc wiza ci się skonczy i bedziesz nielegalnie a to duży problem ślub z obywatelem ale to tez nie jest proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak wszystko jest do zrobienia, jesli oczywiscie wczesniej nie miales jakis problemow z prawem i przebywales legalnie na terytorium USA. Musisz byc swiadomy tego ze zalegalizowanie swojego pobytu scisle wiaze sie z kosztami jak również czasem (ok. 4 lat). Zacznimy od tego ze musisz sobie znalesc pracodawce, ktory bedzie sie sponsorowal. Najlepiej aby byl to zawod kwalifikujacy sie do 3th grupy pracownikow - Skilled Workers, Professionals Workers. Jesli juz znajdziesz taki udaj sie do adwokata, jakiegos dobrego. Jesli jestes w Illinois polecam "Kurczaba Law Office" jeden z najlepszych. On wytlumaczy ci te wszystkie procedury i zaznajomi z cennnikiem :). Teraz pozostaje jeszcze sprawa legalnego pobytu. Adwokat ci to doradzi, ale ja moge powiedziec ci to samo. Musisz chodzic do szkoly, najlepiej jezykowej w Illinois to polecam BIR Traning Center. Gdy bedziesz chodzil do tej szkoly i oczywiscie placil za nia otrzymasz status studenta, czyli bedziesz legalnie w USA i bedzie wszystko ok. Podczas trwania tych wszystkich etapów najlepiej bedzie abys nie opuszczal USA bo mozna na to czekac w Polsce ale strasznie sie wtedy to wydłuza. Odrazu uprzedam ze jest to wydatek kilku lub kilkunasty tysiecy dolarów. Bo teraz podniosly sie stawki oplat.

Wiec jesli byles caly czas legalnie to po okolo 4 latach powinienes dostac GC.

Zycze powodzenia i cierpliwosci.

Pozdrawiam

Jestem ciekaw dlaczego karat4 tak dlugo oczekiwal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...