Skocz do zawartości

Z Usa Przejsciem Ladowym Do Kanady


Nick

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Paszport tymczasowy nie zawiera biometrii.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/380/31/Paszport.html

Tzn ze z tym paszportem nie wjedziesz na teren Kanady,musisz miec paszport biometryczny .A jak sam widzisz na to bedziesz czekac i 6 miesiecy.

Na Twoim miejscu lecialbym z Europy do Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nick, moi znajomi wjechali do kanady samochodem bez zadnej kontroli.

Padlo pytanie: "obywatelstwo?" wiec zgodnie z prawda kierowca odpowiedzial: "Kanadyjskie i Polskie" bo dwojka z nich nie miala kanadyjskiego, urzednik odparl "Jechac" i machnal reka, tak wygladala kontrola, zadnych dokumentow nic.

W poprzednie wakacje inni moi znajomi przekraczali granice do Kanady i urzednik kanadyjski zapytal ich jaki maja status w USA, patrzac sobie na wize, wiec musisz sie przygotowac na to, ze beda tej wizy w Twoim paszporcie szukac. Jesli wyjdzie ze byles nielegalnie w USA to moga Ci odmowic wjazdu, bo beda uwazac ze w Kanadzie tez posiedzisz za dlugo.

Jedyny plus calej zabawy jest taki, ze przy wyjezdzie z USA nie ma amerykanskiej odprawy tylko kanadyjska, ale nie mam pojecia co sie stanie jesli np. kanadyjczycy Cie nie wpuszcza a do USA nie bedziesz mial juz wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem dwa odcinki i mi sie przypomnial taki serial chyba na TVN byl kilka lat temu "Granice" z ta roznica ze w granicach to pokazywali jacy to dokladni sa nasi celnicy na granicach a wiadomo jak bylo :-) mialem nie raz okazje przechodzic przez niektore przejscia i wiadomo bylo ze sie tam alkohol przemycalo litrami :-)

co do tego serialu "HS" to warto poczytac artykuly w amerykanskiej i kanadyjskiej prasie polonijniej, zeby miec odniesienie jak to naprawde jest na tych przejsciach granicznych i jak to "dobrze" traktuje sie ludzi - taki to serial, zeby obywatele czuli sie bezpieczniejsi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nick, moi znajomi wjechali do kanady samochodem bez zadnej kontroli.

Padlo pytanie: "obywatelstwo?" wiec zgodnie z prawda kierowca odpowiedzial: "Kanadyjskie i Polskie" bo dwojka z nich nie miala kanadyjskiego, urzednik odparl "Jechac" i machnal reka, tak wygladala kontrola, zadnych dokumentow nic.

Kiedy? Jakis czas temu to sie zmienilo.

W kazdym razie jak ja przekraczalem granice jechalem z obywatelem USA a sam mialem wygasajaca GC za pare dni.

Amerykanie stali z radiowozem i pare funkcjonariuszy, zatrzymywali samochody tylko sie pytajac kto jedzie itp i zadnej kontroli. Kanadyjczycy sprawdzali paszporty itp jeden sie nawet czepial ze mi karta wygasa zaraz (mialem papier od USCIS o tym ze jest wazna przez rok wiec sie odczepił). Teraz nie przejedziesz juz bez zadnych kontroli, zawsze Kanadyjczycy beda sprawdzac tak samo z powrotem do USA Amerykanie beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...