Skocz do zawartości

International Transfer Students


Rekomendowane odpowiedzi

Jest bardzo, bardzo malo pomocy finansowej dla studentow miedzynarodowych -- a dla transfer students jeszcze mniej. Czytalam, ze prawie nie ma. Nie wiem czy to jest realistyczny plan.

Ja na Twoim miejscu bym skoncentrowala sie na mniej popularnych czesciach USA (srodkowe stany, takie Iowa, Kansas itp.) gdzie bedzie mniejsza konkurencja na stypendia. Bo wszyscy chca jechac do Kaliforni poludiowej, ktora i tak jest szalenie droga :) Skoncentruj sie na prywatynch uczelniach, bo publiczne nie daja pomocy finansowej dla cudzoziemcow.

Poczytaj wiecej tu:http://talk.collegec...ional-students/ Zwroc uwage na wpisy b@r!um, Niemka ktora dostala prawie 100% stypendium na prestizowy college pod Filadelfia. Ona sie swietnie zna na przepisach i realiach studiow w USA dla miedzynarodowych studentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziękuję bardzo (sorry że dopiero teraz) :) no cóż, zobaczymy jak to będzie. Póki co jadę w przyszłym roku na Worka ;)

aha jeszcze jedno -drugą opcją dla mnie jest skończenie (jak najszybciej!) farmy w Polsce i wyjazd do Stanów. Aby pracować w USA z polskim dyplomem muszę go nostryfikować. Po przeczytaniu tego:

http://www.pso-usa.org/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=103〈=pl

stwierdziłam, że to jest chyba lepsza opcja dla mnie, i tak i tak muszę się uczyć języka, zdawać te wszystkie egzaminy itd. Btw -chyba ich pogrzało z tymi wymaganiami :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pau_K w tytul posta masz "international transfer student".... coz moge tylko dodac ze wlasnie skladam aplikacjie na studia u USA po inz+mgr w Polsce. I po wielu zmaganiach z ewaluacja dyplomu (robilam przez ece.org) z takowym transkryptem udalam sie do biura rekrutacji w NYC. Wg ece posiadam tytul master deegree ale wg uczeli musze aplikowac jako WLASNIE transfer student, a moja macierzysta uczelnia musi PONOWNIE przygotowac moje dyplomy i wyslac je bezposrednio do collegu gdzie aplikuje... potem ewen. moga przyjzec sie : a) tlumaczeniom dyplomu przez PRZYSIEGLEGO tlumacza badz inna PANSTWOWA instytucjie, B) przyjrzec sie ewaluacji ktora zrobila ece.org a nastepnie wydzial na ktory aplikuje ( koordynator programu ) moze uznac mi tyle a tyle kredytow i oni zadecyduja czy bede potrzebowac jakies kredyty/godziny aby otrzymac BS czy moge sie kwalifikowac na wyzsze programy(master/phd badz laczone). Nie zapomne dodac o TOEFL ... wiec uzbroj sie w cierpliwosc i zarezerwoj duuuzo czasu i energi. Bo nie jest latwo. Kazda uczelnia/program ma wlasne wymagania. A super angielki potrzebny jest po to chociazby by zrozumiec co/jak/kiedy/gdzie masz wyslac ... POWODZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...