Skocz do zawartości

Pytanie Dotyczace Waiver


jurek45

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj masz watek o kims kto byl nielegalnie,wrocil do Polski i chce teraz wrocic na wizie imigracyjnej:

http://www.usa.info.pl/board/Moja-Milosna-...ady-t12216.html

sekcja 212 (e):

http://www.prawoimigracyjneusa.com/artykuly_13.htm

http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1296.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam pytanie do Pani Kariny, patrząc na jej posty widze że jest niezwykle dobrze zorientowana w prawie imigracyjnym

-Pani Karino, byłem w usa nielegalnie, wjechałem na j1, następnie zamieniłem ją na b2 (turyst), potem wróciłem do kraju gdzie mieszkam już około 5 lat.

-Wziąłem udział w losowaniu green card w dv2013, czy z chwilą kiedy bym wylosował GC, musiał bym się starać o Waiver?, czy są jakieś realne szanse na to żeby otrzymać GC, tzn ja i moja dziewczyna (podobna sytuacja)

dziekuje i cierpliwie czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze Karina sie zna,,zna sie bo jest prawnikiem chociaz nie kazdy kto jest prawnikiem zna sie dobrze na prawie i to musisz wiedziec jak chcesz kogos znalesc na waiver

pytasz sie o koszt a wiec teraz to wynosi .

585 dol usd masz za rozpatrzenie waiver i nie jest to pewne ze takie cos dostaniesz..To samo Twoja dziewczyna..Ta cena nie obejmuje pomocy prawnika .

sa przypadki ze meza-zona stara sie o waiver ale do malzonka obywatela i wtedy mozna wykazac rozlake pomiedzy tymi 2 osobami ale i wtedy nalezy pokazac ze taki malzonek nie moze do Polski przyjechac..

Jesli bys zostal poproszony na rozmowe w sprawie loterii i wyszlo by ze masz zakaz wtedy Ci Konsul mowi ze masz zakaz i dopuki nie dostaniesz waiver to nie dostaniesz wizy na pobyt staly -to samo Twoja dziewczyna i teraz przy wizach dla malzonkow obywateli-laczenie rodziny taka wiza czeka na takie osoby,,,przy loterii wizowej jestes odstawiony na bok i bierze sie kolejne osoby na rozmowy i moze tak sie zdarzyc ze jak dostaniesz waiver to moze nie byc juz wiz dostepnych..

to masz napisane w instrukcji ze mozna dostac waiver ale jak bedzie z dostepnoscia wtedy wiz to nie wiadomo..

I teraz jesli juz masz sie pytac to czy masz wogole w tej sytacji szanse na waiver ,jesli nie lecisz do zony obywatelki-dziecka ...

ps mozesz pisac na pw wiadomosc do Kariny w tej sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Mam pare pytan odnosnie waiver,

W 2007 przekroczylam "zielona garnice" , zlapano mnie tuz po przekroczeniu . W papierach wpisano sekcja (a)(9) czyli brak wjazdu do USA przez 5 lat. w 2012 w sierpniu skoncze 5 lat. Wzielam udzila w losowaniu gc, pyt.

-czy mam szanse po ewentualnym wylosowaniu gc otrzymac ja ? ( gdyz rozmowy z konsulem zaczynaja sie od wrzesnia a mi mija 5 lat juz w sierpniu ) i czy moj zakaz wjazdu sam zniknie ? czy powinnam to jakos sprawdzic?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha a cos bardziej konkretnego? a slowo "chinita" to z hiszpanskiego - kedzior ....

a slowo "cachucha" z (kolokwialnego) hiszpanskiego ? ;)

p.s. o tych azjatach napisalem nie z powodu jakiegos meksykanskiego kedziora

tylko taki film ostatnio ogladalem...smutny troche i to nie o chinczykach uciekajacych do ameryki ale do

europy, a konkretnie do sweatshopow w barcelonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...