Skocz do zawartości

Wizy - Wyjechać Czy Czekać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki problem z wizami:

jestem teraz na wizie B1/B2 ważnej do kwietnia.

złożyłam papiery na studia i czekam na wyniki (koniec lutego)

nawet jak się dostanę to rok akademicki zaczyna się w sierpniu - zatem od kwietnia do sierpnia byłabym tu nielegalnie czego chcę uniknąć podobnie jak powrotu do Pl (podobno ciężko dostać wizę studencką w Pl kiedy się było na turystycznej w USA i załatwiło sobie studia ) - nie chcę ryzykować.

Czy jeśli np. pod koniec lutego pójdę gdzieś na ESL do szkoły językowej i oni mi dadzą I-20 żeby na te kilka miesięcy dostać wizę F1 to co z moimi studiami? Czy potem muszę jakoś przetransformować w lipcu np tą wizę? Ile czasu jest potrzebne na takie przetransformowanie?

Pogubiłam się w tym trochę. Może ktoś zna jakiegoś prawnika w Chicago, który się naprawdę na tym zna (mam jak dotąd kiepskie doświadczenia).

I jeszcze pytanie o sponsora - czy to może być jakaś obca osoba?

Dzięki z góry z odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Nie prawda, ciezej jest dostac wize F-1 w USA poniewaz twoj sponsor musi miec odpowiednia sume przez odpowiedni czas na koncie w przypadku ubiegania sie o wize F-1 w polsce wystarczy wydrkuk z banku i sprawa sie na tym konczy, tymbardziej jezeli teraz zostaniesz do tego nie legalnie to ponownie nie wlecisz juz do USA i kolejna sprawa bedac na wizie B1/B2 przetransferowana na F-1 w przypadku wizyty z rodzina w polsce wiza ta juz jest nie wazna i musisz ubiegac sie o nowa w konsulacie w polsce i w tym przypadku konsul moze sie wypytywac Ciebie dlaczego zmienialas status wizy bo przeciez w koncu lecialas z wizyta turystyczna i oszukalas konsula w takim przypadku mozesz juz wizy nie dostac, osobiscie bylem tez na B1/B2 i o wize studencka ubiegam sie w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, i to bardzo dobrą, ale niestety za późno :)

niestety, za namową durnej pseudo-prawniczki zdecydowałam się na transfer wizy i miałam z tym w cholere problemów. teraz mam f1 ważna do konca nauki (czyli jeszcze jakies 4 lata) ale jestem praktycznie udupiona w USA. Boję się jechac do Polski po wize, bo przez te cale zupelnie niepotrzebne kombinacje mogliby mi nie dac wizy. A studiow nie zaryzkuje za zadne skarby! Mysle jednak, ze moja mama moglaby mnie odwiedzic. chyba nie powinni jej sie czepiac skoro jestem legalnie na dobrych studiach ze stypendium i tylko chce mnie odwiedzic? myslisz ze te moje kombinacje z wiza moga miec wplyw na decyzje konsula w sprawie Mamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc problem z wiza dla Mamy jak nie przekona Konsula ze na czas wroci,,czasami tak jest

szkoda tez ze ta prawniczka nie powiedziala Ci jakie sa plusy i minusy takich spraw jak zmiana wizy itp

a czy miala bys szanse na wize to roznie bywa,,,sa osoby ze dostaja wize a sa takie ze nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to nawet nie była prawniczka. nastraszyła mnie, że w Pl nie dostane wizy, bo wyjechałam na turystycznej i w tym czasie dostałam się na studia. potem jak już wszystko się konkretnie poplątało poszłam do prawdziwej prawniczki i ona pomogła mi w miarę sprawy wyprostować. moja mama będzie się pewnie starać o wizę w czerwcu. jest emerytką (od pazdziernika) ale cały czas jeszcze pracuje. mam nadzieje ze sie uda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to nawet nie była prawniczka. nastraszyła mnie, że w Pl nie dostane wizy, bo wyjechałam na turystycznej i w tym czasie dostałam się na studia

Tak się teraz zastanawiam i jeśli można, proszę mi to wytłumaczyć.. przyda mi się na przyszłość... To jak inaczej ambasada US chciała by to załatwić? Tzn. jakie oni zalecają rozwiązanie, aby przyjmować się na studia w USA?? Trochę dziwna jest taka wersja, że jeśli wyjadę na turystycznej aby się ubiegać o rekrutację na college/univ. to mógłbym nie dostać wizy, tylko dlatego, bo ubiegałem się o przyjęcie na B-1/B-2.. Bo rozumiem, że jeśli ktoś dopiero się ubiega o wizę turystyczną to musi w ambasadzie powiedzieć, że leci z zamiarem ubiegania się o przyjęcie na univ. i wtedy otrzymuje adnotację na wizie, ALE co ma zrobić osoba, która wizę już posiada np. jak ja - 10 letnią?? W jaki sposób w takim razie najlepiej by było, abym mógł ubiegać się o przyjęcie tam, wrócić z I-20 do PL i być spokojnym, że dostanę wizę lub że przynajmniej nie przyczepią się do podobnej kwestii jak ta, którą powyżej zacytowałem?? Bo trochę to dziwne... :P

Proszę o wytłumaczenie mi. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to adnotacje na wizie odnośnie studiow to sie dostaje wjezdzajac do usa a nie w ambasadzie. a ja jak wjezdzalam powiedzialam ze tylko w celach turystycznych przyjechalam. ja posiadalam swoja wize juz z 1.5 roku jak lecialam do usa i na granicy powinnam powiedziec ze szukam uniwerku. ot tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...