Skocz do zawartości

Wizy - Wyjechać Czy Czekać?


Rekomendowane odpowiedzi

@Bloosik

To ze masz wize na 10 lat nie znaczy ze POWINNAS na niej szukac szkoly, to jest wiza o charakterze turystycznym i takiej jest jej przeznaczenie sam obecnie mam dwie wizy jedna studencka druga turystyczna z czego jeszcze turystyczna ma waznosc 2 lat jeszcze wiec to nic nie tlumaczy Cie w tym przypadku jezeli lubisz ryzykowac i wracac do polski z nadzieja ze Ci pozwola wrocic do szkoly to nie zdziw sie jak Ci odmowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z tym, że chodziło mi o to, na jakiej wizie należy lecieć do USA w celu przyjęcia się na college/univ skoro ambasada nie toleruje takich ruchów na wizie turystycznej bo ''jest ona wyłącznie do celów turystycznych''. ?? Lecę teraz w marcu do USA turystycznie ale powiedzmy za 2 lata, gdy będę chciał się ubiegać o przyjęcie na univ to niby na jakiej wizie miałbym w takim celu lecieć?? Ano chyba(?) na turystycznej z tym że musiałbym powiedzieć urzędnikowi na granicy, że przyleciałem w celu szukania szkoły a on wbija to na I-94.. Nieprawdaż?? (tak wiem, że mógłby zaraz odpowiedzieć, że dlaczego nie mam tego w adnotacji na wizie.. ano dlatego, że gdy się o nią starałem, to chciałem lecieć do usa czysto w celach turystycznych i odwiedzić znajomych a to, że będę chciał tam studiować to wówczas przez myśl mi nawet nie przeszło... a to, że dali na 10 lat wizę to już siła wyższa :) i by zobaczył w komputerze powiedzmy za te dwa lata, że rzeczywiście, byłem już raz w usa w celach turystycznych tak jak to tę pierwszą podróż deklarowałem we wniosku wizowym, więc ok...)

2. A tak w ogóle o co Ci chodziło z tym ostatnim zdaniem - ''jezeli lubisz ryzykowac i wracac do polski z nadzieja ze Ci pozwola wrocic do szkoly to nie zdziw sie jak Ci odmowia'' ? Sugerujesz, że miałbym zmieniać status tam, w USA i zamknąć sobie drogę do podróżowania poza USA podczas wszystkich lat studiów?? Sam piszesz, że masz wizę studencką więc widać, Ty także ''ryzykowałeś'' w taki sposób....

hmm?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisalem tez wyraznie ze mam dwie wizy :), wpierw bylem na turystycznej przemyslalem pare spraw i w polsce ubiegalem sie o studencka i takie cos rozumiem, bo zmiana statusu uziemia Cie w USA bo kazdy wyjazd jest ryzykiem ktore chyba nie jest tego warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlatego nie wiem, czy wcześniej się dobrze zrozumieliśmy, ale ja chcę właśnie zrobić identycznie :)maxur a powiedz mi jak to wszystko wyglądało tzn. nie czepiali się Ciebie na granicy lub tutaj w ambasadzie podczas ubiegania się o F1, że byłeś na turystycznej a przyjąłeś się do szkoły..? Wspominałeś urzędnikowi, że przyjechałeś na turystycznej w celu szukania szkoły i zaznaczył Ci to na I-94 jako prospective student... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem tam w celach tylko i wylacznie turystyczynch dopiero puzniej zadecydowalem ze mam zamiar tam wrocic i podjac nauke, co do rozmowy z konsulem to masz chyba jeszcze lepiej ze wspomnisz ze " pojechales sie rozejrzec " za studiami, tymbardziej jak wrociles na czas to jestes wiarygdony a kolejnym aspektem jest to ze tak naprawde twoj wyjazd tam to sa PIENIADZE dla nich, wiec z pocalowaniem w reke napewno dostaniesz wize, niema co sie przejmowac tylko isc zalatwic wszsytko co sie nalezy i gotowe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pocalowaniem w reke napewno dostaniesz wize, niema co sie przejmowac tylko isc zalatwic wszsytko co sie nalezy i gotowe :).

hehe to nie do konca tak. jak chcesz isc do jakiejs szkoly ESL albo community college czy cos innego "malo-prestizowego" to zamiast pocalowania reki mozesz dostac kopa w dup.e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...