Skocz do zawartości

Wiza Dla Osoby Bezrobotnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja sytuacja ( a właściwie sytuacja mojej żony) jest trochę nietypowa- jesteśmy małżeństwem od roku, ja kończę studia w Niemczech i zamierzam wrócić latem do Polski na stałe, posiadam obywatelstwo niemieckie ( więc u mnie problem wizy odpada), moja żona mieszka z rodzicami w Polsce ( i jest tam zameldowana), posiada tylko obywatelstwo polskie, ukończyła studia i jest bezrobotna (szuka pracy).

Zostaliśmy zaproszeni przez znajomych z USA i chcielibyśmy ich w końcu odwiedzić ( póki dolar jest w miarę słaby w stosunku do euro;).

Czy w takiej sytuacji składanie wniosku o wizę ma wogóle sens? Czy mogę wejść na rozmowę z konsulem razem z żoną i wyjaśnić naszą sytuację ( najlepiej po angielsku- czytałem na forum, że to niby pomaga, a mówię lepiej od żony). Może przedstawić moje zaświadczenie o zarobkach? Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy dostanie wizę? Czy wogóle opłaca się próbować, czy lepiej nie zawracać sobie tym głowy?

Na to pytanie nie odpowie Ci teraz nawet konsul, bo to może zależeć od tego konkretnego człowieka z którym Twoja kobita będzie rozmawiać. Moim zdaniem nie powinna mieć problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...