Skocz do zawartości

Utrata Ważności Wizy A Termin Powrotu Z Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem dotyczący mojej wizy. Jej 10-letnia ważność kończy się 22. sierpnia 2009. Planujemy wyjazd z mężem i córką na początku lipca i powrót pod koniec września. Czy na moją obecną wizę mogę wjechać do USA i pozostać tam do końca września? Zdaję sobie sprawę, że urzędnik może mi wbić inną datę powrotu, ale jakie są w ogóle przepisy- termin ważności wizy określa ostateczną datę wylotu z Polski czy powrotu do niej?

Z góry dziękuję za odpowiedź:P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani date powrotu do Polski ani date wylotu z Polski

data - waznosc wizy to czas do kiedy mozesz pojawic sie w USA i zaptac czy Cie wpuszcza, znam przypadki gdzie osoby wlatywaly do USA w ostatnim tygodniu waznosci wizy, (bylo w innym watku)

co do dlugosci pobytu jaki dostaniesz to 3 miesiace nie powinny stanowic problemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!!!! Ta odpowiedź ułatwiła mi wiele spraw, bo już myslałam, że bede musiala sie starac o nowa wize. Czy w takim przypadku lepiej miec bilet w obie strony z wrzesniowa data powotu (nawet jako podkladke, ze nie chce siedziec dluzej) czy bezpiecznie kupic tylko w jedna strone i juz w Stanach zabukowac sobie z powrotem? Czy ktos ma moze jakies doswiadczenia zwiazane z tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilety w jedna strone nie naleza do najtanszych, lepiej bedzie jesli zakupisz sobie bilet z mozliwoscia zmiany daty powrotu, wiekszosc biletow jest "otwartych" na pol roku lub rok

jesli zamierzasz siedziec do konca wrzesnia to co stoi na przeszkodzie, aby wlasnie taka date powrotu miec?

pamietaj ze jedziesz na 3 miesiace, a nie na pol roku, co innego byloby gdybys chciala tam byc pol roku, a urzednik Ci dal 3 miesiace, nawet jesli da Ci mniej niz 3 miesiace to mozesz go zapytac co stoi na przeszkodzie zebys byla w USA 3 miesiace :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...