Skocz do zawartości

Pytanie Do Znawców


bodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam na imie Bogdan mam do was pytanie jak widzicie szanse na wjazd na wizie turystycznej do USA, podkreslam chce leciec tam na miesiac tyle mam urlopu i tutaj ALE... pokrotce przedstawie sytułacje ,moja matka jest tam od listopada 2007 roku pojechala na czarno do pracy przyznaje jest juz nielegalnie i nie chce wracac do Polski zakochala sie w hameryce nie rozumie jej ale malo wazne :P

wiem ,ze powinnienem poinformowac konsula ALE i tutaj pytanie i prosba o rade do was posiadamy z matka inne nazwiska i inny adres zameldowania czy powinnienem wpisac ja na ds-156 jako czlonek rodzinny ktory przebywa nielegalnie i drugie pytanie jakie szanse moje ,pracuje od 8 lat w jednej firmie na koncie pow 30.000 zl mam córke w polsce zarobki 3000 miesiecznie wszystkie kwitki zabiore oraz to ze udziela mi urlopu szef jak to widzicie Miski jaka szansa ? (a chce tylko spotkac sie z matka na 1 miesiac wiem ze powinnienem napisac prawde ale ktos kto ma rodzine i sam jest w USA powiedzial zebym nie byl idiota i w takiej sytuacji nie zdradzal sie ) prosze o pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DS-156 nie ma wzmianki o tym kto z najblizszej rodziny jest nielegalnie w stanach a jedynie kto jest

co do przyznania sie to chyba nikt tutaj Ci nie powie wprost zeby sie przyznac lub nie, poczytaj forum bylo kilka watkow, wiele osob sie nie przyznalo i dostalo wizy, jesli zaznaczysz ze mama jest w USA, to moga Cie zapytac o jej status lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademedes w ds 156 jest zapytanie o status tej osoby pkt 37 , z tymi osobami tez bym uwazal bo kazdy odpowiada za siebie i lepiej nie dostac wizy za kogos kto jest nielegalnie niz za klamstwo ,bo wiele osob tego doswiadczylo jak nie pod czas rozmowy to po rozmowie zegnajac z promesa wizowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem zwolennikiem pisania prawdy a moze inaczej to ujme unikania klamstwa, samo zaznaczenie ze mama przebywa w USA nie spowoduje automatycznie lawiny pytan o mame

@neltilia: nie ma czegos takiego jak koniecznosc potwierdzenia czyjegos statusu (chyba ze bodzik jako cel swojego wyjazdu powie ze jedzie w odwiedziny do mamy, to konsul moze zapytac od kiedy mama w USA jest i na jakiej wizie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo zaznaczenie ze mama przebywa w USA nie spowoduje automatycznie lawiny pytan o mame

@neltilia: nie ma czegos takiego jak koniecznosc potwierdzenia czyjegos statusu (chyba ze bodzik jako cel swojego wyjazdu powie ze jedzie w odwiedziny do mamy, to konsul moze zapytac od kiedy mama w USA jest i na jakiej wizie)

Wlasnie w punkcie 37 jest pytanie o osoby ktore sa w USA i o ich status, wiec trzeba potwierdzic

"37. Are Any of The Following Persons in The U.S., or Do They Have U.S. Legal Permanent Residence or U.S. Citizenship?

Mark YES or NO and indicate that person's status in the U.S. (i.e.,U.S. legal permanent resident, U.S. Citizen, visiting, studying, working, etc.)."

Father/Mother YES or NO

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja,

z tym, ze w kontekscie "potwierdzenia statusu" mialem na mysli fakt, ze osoba starajaca sie o wize nie musi udowadniac ze np ktos z rodziny jest tam legalnie pokazujac chocby kopie I-94

w tym wypadku oczywiscie jesli bodzik zamierza klamac musialby wpisac "visiting", chociaz nie jest to klamstwo, skoro mama rzeczywiscie wizytuje z lekkim przedluzeniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz nie wiem co zrobic bo tak wolal bym powiedziec prawde tez wyznaje ta zasade ale moje szanse spadaja wtedy jak sklamie bezczelnie to i tak sie nie doszukaja bo nie mam nikogo innego w US matka nie podala moich danych w swoim ds156 bo i nie bylo w 2007 takiego pytania o imie nazwisko i adres syna a ona ma calkowicie inne dane wiec dla us jestesmy sobie calkowicie obcymi ludzmi i jeszcze Majstry takie pytanie moge miec zaproszenie jest mi to jakos przydatne czy to taki swistek od niczego (patrza laskawiej jak sie to ma ) ?

to co pisac to w pkt 37 i status ?a pozatym dziekuje wam serdecznie za potraktowanie mnie powaznie i za odpowiedzi aha no i smieszy mnie to ze wlasnie taka matka moja robi wszystkim kolo dupy bo teraz chcacy pojechac jako syn musze sie czasc czy dostane wize czy nie moj apel jest jednoznaczny i wiem ze sluchu ze jak sie ma tam byc na czarno to lepiej przejechac sie do Czech na gorace zrudla a nie ... nam ludzia puzniej mozliwosc podrozowania !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzik mam pytanie, czy wiesz moze czy twoja matka wypelniala druk DS-158, teraz trzeba wypelniac razem z DS-156 przy ubieganiu sie o wize, jak bylo kiedys to niewiem?

wlasnie w tym druku w pkt.6 jest pytanie o dzieci. Wiec jesli Cie tam wpisala z twoim aktualnym nazwiskiem to moga dojsc do prawdy.

A po drugie w innym druku DS-157 w pkt.7 musisz wpisac Imie i nazwisko matki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...