Skocz do zawartości

Ss# ,prawo Jazdy Itp -czyli Nasze Przygody W Urzedach


coralka

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktos moze, czy DMV ma prawo zniszczyc/przedziurkowac prawo jazdy z innego kraju? rozumiem, ze maja wymagania niszczenia DL z innych stanow, ale co z zagranicznym?

mi przybili pieczatke, ktora sie i tak zmyla a mojej znajomej chca zniszczyc dokument, co uwazam za bzdure totalna. slyszal ktos moze o takiej sytuacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Orientuje sie ktos moze, czy DMV ma prawo zniszczyc/przedziurkowac prawo jazdy z innego kraju? rozumiem, ze maja wymagania niszczenia DL z innych stanow, ale co z zagranicznym?

mi przybili pieczatke, ktora sie i tak zmyla a mojej znajomej chca zniszczyc dokument, co uwazam za bzdure totalna. slyszal ktos moze o takiej sytuacji???

jesli sie starala o prawo jazdy na podstawie polskiego, to polskie jest wymieniane na tutejsze i wtedy maja podstawe uniewaznic to ktore jest stare

jesli robila wszystko od poczatku to o polskie nie powinien sie nikt pytac i wtedy zatrzymujesz polskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witajcie,

ja robilam prawo jazdy na FL. Jestem po slubie w trakcie AOS.

Potrzebne byly nastepujace dokumenty:

- paszport z wiza K1 i I-94

- marriage certificate

- SSN (oryginal karty przy sobie)

- NOA

- 2 proof of residental address: dwa rachunki na Twoje nazwisko i adres, korespondencja z urzedu itp. W moim przypadku to byly:

1. korespondencja z USCIS

2. list gdzie otrzymalam SSN (nie oderwalam mojej karty)

Pokazalam moje polskie prawo jazdy (nie zabrali, nie zniszczyli). Nie mniej jednak i tak musialam zdac pelny egzamin teorie i praktyke (tylko na placu manewrowym).

Prawo jazdy bedzie na nazwisko jak w paszporcie (potem bede zmieniac) i wazne przez 1 rok.

Na Florydzie najpierw imigranci dostają Temporary Driving Permit wazny 30 dni (zwykla kartka papieru). W ciagu tych 30 dni prawo jazdy przyjdzie poczta, bo musza sprawdzic z immigration czy wszystko gra.

SSN zrobilam na podstawie wizy K1. Jest na nazwisko jak w paszporcie i ma poki co adnotacje "valid for work only with dhs authorization". Po otrzymaniu GC trzeba bedzie sie pofatygowac do urzedu zeby to zmienic. Jednak dla mnie wazne bylo zeby miec SSN jak najszybciej.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...