Skocz do zawartości

Ss# ,prawo Jazdy Itp -czyli Nasze Przygody W Urzedach


coralka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pomyslalam ze moze i ja cos tu napisze.Po uzyskaniu EAD poszlam zlozyc aplikacje o SS# i tam nie bylo zadnego problemu (czekalam 1,5 godziny w kolejce :rolleyes:) gdy nadeszlam moja kolej dalam pani w okienku moje EAD,ID,swiadectwo malzenstwa i to wystarczylo.Nic wiecej nie potrzebowala.SScard dostalam po tygodniu od zlozenia aplikacji.Z SScard i EAD poszlam wyrobic prawojazdy i z tym tez nie mialam zadnego problemu.:)

Jednym slowem poszlo szybko i sprawnie :)Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dawno to forum otwarto ale mam jeszcze jedna uwage. Mam driving licence ktore zrobilam bedac na J1, mam tez SS#. Czy prawko i social sie "deaktywuja" po powrocie do PL? Jestem tuz przed interview o K1 tym razem i sie tak zastanawiam, czy moge jezdzic od razu. Intuicyjnie zdaje mi sie, ze tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer SS dostajesz jeden na cale zycie. Ten sie nie deaktywuje ale musi byc prawo do pracy. Na wizie J1 bylo wazne na czas trwania wizy. Natomiast prawo jazdy masz napisane jak byk do kiedy jest wazne.

Mozesz jezdzic na niewaznym mozesz tez jezdzic bez prawa jazdy bo tak naprawde jest ci dopiero potrzebne w momencie jak zatrzyma cie policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Nie pytalam czy/gdzie na drive license jest expire date ale czy moja wizowa sytuacja wplywa na jego waznosc.

Za rady o jezdzeniu bez prawka z calego serca dziekuje.

Pozdrawiam serdecznie.

Nie Twoja wizowa sytuacja nie wplywa na waznosc prawo jazdy.Jesli prawko jest nadal wazne to Ty nadal mozesz na nim jezdzic do momentu kiedy wygasnie jego waznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawko zrobilem na wizie K1, zaraz po slubie i jego waznosc uplywa za kilka tygodni. Papiery o AOS zlozylem 2 tyg temu i jak narazie dostalem NOA na I485 i 765 (o 131 sie nie staralem), kiedy moge sie starac wymienic prawko na nowe, z dluzsza data waznosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dawno to forum otwarto ale mam jeszcze jedna uwage. Mam driving licence ktore zrobilam bedac na J1, mam tez SS#. Czy prawko i social sie "deaktywuja" po powrocie do PL? Jestem tuz przed interview o K1 tym razem i sie tak zastanawiam, czy moge jezdzic od razu. Intuicyjnie zdaje mi sie, ze tak...

Co do SS, to jest na cale zycie. A co do prawa jazdy mozesz jezdzic na nim do konca jego waznosci, ale z jednym ale. Musisz pamietac ze jezeli juz nie mieszkasz w stanie w ktorym juz nie mieszkasz musisz je wymienic na prawko z nowego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...