Skocz do zawartości

Usa Plus Karaiby - Zaproszenie, Urlop I Wiza ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Tak sobie przegladam te tematy i w zasadzie interesuje mnie pare rzeczy. TZN:

czy jak bede strac sie o wize turystyczna wystarczy mi, << jesli chodzi o dodatkowe dokumenty>> :

zaswiadczenie o średnich zarobkach z pracy, z płac << bo po kija mi z US ??>>

umowe z mojej firmy ze jestem zatrudniona na czas nieokreslony

wyciag z banku ze stac mnie na wyjazd - a chce jechac na gora 3 tygodnie

paszporty ze starymi wizami

stare bilety lotnicze ze bylam i wrocilam z usa

i czy TO mi wystarczy?? czy jeszcze cos?

Czy musze miec potwierdzenie na pismie ze dostane urlop w tym czasie w ktorym chce jechac?? < przeciez tez to roznie bywa i moze sie okazac ze bede miala przesuniecie jakies >

Czy lepiej zeby miec zaproszenie ?? bo zdania na forum sa podzielone, a jesli przyjdzie co do czego na lotnisku to chyba lepiej miec ???

Ja rodziny w USA nie mam, bylam na wizach J-1 3 razy na WAT < 2005-2007> , owszem mam znajomych z ktorymi zapewne sie zobacze na chwile ALE nie sadze zeby ktokowiek zgodzil sie na wypelnienie tego ZAPROSZENIA= dokumentu gdzie trzeba wpisywac swoje zarobki itd. <co do calego wyjazdu - chce "zasponsorowac sobie je sama" bo mnie stac, nie potrzebuje pisma od kogokolwiek wewnatrz USA ze mnie niby bedzie utrzymywal, sponsorowal . Moje kolezanki amerykanki z ktorymi chce sie w przelocie zobaczyc studiuja - pracuja sezonowo ---> jakby takie zaproszenie mialo wygladac??? :

: "Gosiu wpadaj do nas zeby sie z nami zobaczyc i poimprezowac " ??? :P)))

I kolejne pytanko bo w planach mam 2-3 miasta w USA plus Dominikane, Haiti i jak sie uda cos dalej z Karaibow --- jaką i czy w ogole musze miec wize na wyspy Karaibskie ??? czy w wiza z USA spokojnie mozna sobie tam pozwiedzać

Dzieki z gory za odpowiedzi na moje pytanka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tak naprawde nie wiadomo o jaki dokument zapytaja dobrze je miec, ale z tego co slysze po swoich znajomych co ostatnio byli po wize to nikt nie pokazywal zadnego dokumentu, rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa

powinnas miec ze soba na wszelki wypadek poprzednie wizy i karty pokladowe, bylas na WAT tyle razy ze nie powinno byc problemu z wiza turystyczna

zaproszenie tak jak juz wspomnial FUGAZI nie jest wymagane wiec nie bawilbym sie w to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super. dzieki wielkie za odpowiedzi!!

zastanawiam sie tylko co z tym wnioskiem urlopowym?? bo powiedzmy ze zaklepie sobie na lipiec ale po otrzymaniu wizy przesune urlop np na pazdziernik bo costam . Jak to jest wbijane do paszportu --- to jest jakis okres w ktorym moge wyjechac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...