Skocz do zawartości

Przelew Pieniędzy Z Pl Do Usa


asterix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , mam taki problem.

Chciałbym 6-8 razy miesięcznie robić przelewy większych kwot a że lecę tam na wizie studenckiej nie wolno mi pracować

a jak mnie już znajomy uprzedził , regularne wpłaty a tym bardziej większej gotówki są raportowane i wysyłane do odpowiedniej jednostki.

Nie chciałbym później być posądzony o pracę bo strikte takowej nie będę robił - jedynie własny prywatny mały biznes.

Jak najtaniej i najszybciej oraz najbezpieczniej przesyłać złotówki (zamiana na dolary) do USA.

Może macie jakieś pomysły jak to obejść i nie płacić Western Union 500 zł prowizji za każdy przelew ??

Z góry dzięki za pomoc.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob prosty jak budowa cepa.

Idziesz do BZWBK i otwierasz konto walutowe USD. Do konta wyrabiasz karte MasterCard USD: karta na 2 lata, pierwszy rok za free, drugi rok za 10 USD (od razu podpisz umowe na bankowosc elektroniczna aby miec wglad do konta przez net, aktywacji karty itp). Jezeli masz kogos kto bedzie mogl Ci wplacac dolary w banku BZWBK na to konto to OK. Jezeli bedziesz mial z tym problem to otworz sobie dodatkowo darmowe konto w PLN. Zlotowki beda Ci wedrowaly na konto w PLN> Wowczas majac zlotowki na koncie PLN automatycznie wykonujac przelew na konto USD kupisz od banku dolary. I one pojawia sie od szczała na koncie USD. Teraz tylko idziesz do obojetnie jakiego bankomatu w USA i wyciagasz kase. Koszt: 1,50 USD za jedno wyciagniecie kasy z bankomatu (bankomaty w USA maja ograniczenia, mi sie udalo max 800 USD za 1 razem, (koszt:1,50 USD), dziennie max 2000 USD mozna wyciagnac (koszt: 4,50 USD). Mozesz tez placic ta karta, zero prowizji od transakcji bezgotowkowych, limit wydatkow to kwota USD jaka masz na koncie. Tanszego, szybszego i prosciejszego sposobu nie znajdziesz. Zreszta nie szukaj bo podany wyzej jest najlepszy i przez wielu praktykowany i sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój znajomy chrzani głupoty, wpłaty na konto mniejsze niż 10000 $ nie są nigdzie raportowane, regularność nie ma tu nic do rzeczy. Myślisz, że każdy kto nielegalnie lub bez autoryzacji pracuje w US trzyma kasę w skarpecie? Jeżeli natomiast chcesz przelewać kwoty równe lub większe od 10K$ to taka operacja w jakikolwiek sposób nie zostałaby przeprowadzona to i tak musi być zgłoszona do IRSu. Tym bardziej przelewy.

Jeżeli będziesz na wizie studenckiej to biznesu też nie możesz prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój znajomy chrzani głupoty, wpłaty na konto mniejsze niż 10000 $ nie są nigdzie raportowane, regularność nie ma tu nic do rzeczy. Myślisz, że każdy kto nielegalnie lub bez autoryzacji pracuje w US trzyma kasę w skarpecie? Jeżeli natomiast chcesz przelewać kwoty równe lub większe od 10K$ to taka operacja w jakikolwiek sposób nie zostałaby przeprowadzona to i tak musi być zgłoszona do IRSu. Tym bardziej przelewy.

Jeżeli będziesz na wizie studenckiej to biznesu też nie możesz prowadzić.

1.Chodzi dokładnie o to , że w PL prowadzę mały biznes akurat związany z USA i do tej pory robilem wszytko przelewami ale będąc na miejscu jak rozmawiałem z kontrahentem to przy płatności gotówka i osobistej wizycie dostane rabat a przy zakupach na 20-30 tys. $ to robią się spore oszczędności. Więc jak tu przesyłać taką kasę i wyciągać ją w bankomacie przez 15 dni wyciągać po 2000$ = 75$ prowizji (262 zł).

2.Obiło mi sie o uszy cos takiego , że polskie organizacje stworzyły coś podobnego do banku właśnie z myślą o nielegalnych i to juz nie jest tak szczegółowo sprawdzane i rejestrowane. Słyszeliście coś o tym ?

3.Co mi zrobią jak będę próbował wwieść więcej niż 10tys $ a tego nie zgłoszę ??

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterix masz 2 granice do przejscia z ta kasa i na kazdej znich mozesz miec duze klopoty bo wylatujac z Unii Europejskiej tez musisz to zglosic ze tyle masz ...A moga Ci kase zatrzymac do wyjasnienia,dostaniesz mandat duzyy i bedziesz juz w rejestrze urzedu.

Nie ma juz takiego banku aby nie zglaszal tego dalej bo taki bank mialby duze klopoty jesli by wyszlo ze czegos nie zglosil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterix mysli raczej o biznesie takim "nieoficjalnym", pracowac w USA nie mozna ale mozna miec wlasny biznes, trzeba tylko zatrudnic osoby, ktore maja uprawnienia do pracy :-)

Nie wiem czy da rade tam założyć biznes na wizie studenckiej , czy wogólę dostane ssn i jak zdobyć prawo jazdy nie mając rachunków gdyż będę mieszkał w wynajętym pokoju.

Mam tyle znaków zapytania w swojej głowie , że nieco się skołowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Obiło mi sie o uszy cos takiego , że polskie organizacje stworzyły coś podobnego do banku właśnie z myślą o nielegalnych i to juz nie jest tak szczegółowo sprawdzane i rejestrowane. Słyszeliście coś o tym ?

3.Co mi zrobią jak będę próbował wwieść więcej niż 10tys $ a tego nie zgłoszę ??

Jeżeli Tobie się obiło o uszy w Polsce tzn. ze obiłoby się też o uszy FBI więc jest to lipa.

Jaki problem jest w zgłoszeniu tego? Przyjeżdżasz na wizie studenckiej więc musisz się z czegoś utrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...