Skocz do zawartości

Problem


Błachol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

domyslam sie,ze bylo wiele podobnych tematow,ale z pewnoscia zaden z nich nie byl taki jak moj :P

Tak wiec...

Obecnie jestem w liceum,lecz tylko jak skoncze chcialbym wyjechac do USA.Nie dlatego,bo "tam jest fajnie",jakby z pewnoscia powiedzialo wiele osob.

Mam juz konkretny plan- jestem zainteresowany pro wrestlingiem i wlasnie w tym celu chce tam wyjechac.

Cala sprawa interesuje sie juz od dluzszego czasu.

Oczywiscie najpierw musze sie tam dostac jakos,potem zapisac sie do szkoly wrestlingu,znalezc prace,mieszkanie,itp.

Skupmy sie na pierwszej czesci-jak sie tam dostac.

Co mi polecacie w moim przypadku?

O jaka wize powinienem sie starac ?Na pewno musi byc to wiza,ktora zezwala na prace,lecz po LO raczej nie mam szans na wize pracownicza.

Wiza turystyczna tez nie dla mnie,bo musze tam jakos zarabiac na zycie,bo w wlasnych srodkow dlugo tam nie pociagne,a praca nielegalna raczej nie jest dla mnie,bo nie jestem zainteresowany zakazem wjazdu do Stanow :)

Z gory dzieki za pomoc,z checia odpowiem na wszelkie pytania.

Pozdrawiam,

Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,wiec zalozmy,ze juz polece tam na w&t.co potem? znowu na w&t?

Mnie raczej tez nie interesuje bezinteresowny slub z pierwsza lepsza Amerykanka,bo nie o to w tym wszystkim chodzi.

Ja widze to tak-

koncze LO,zaczynam studia,odrazu lece na w&t.Lecz odnosnie tego-

1) czy na w&t da sie przedluzyc pobyt w Stanach bedac na miejscu?

2) czy jest wtedy mozliwosc na zmiane wizy/statusu bez koniecznosci zenienia sie?

3) Czy pracodawca moze jakos pomoc w otrzymaniu dluzszego pobytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze to tak-

koncze LO,zaczynam studia,odrazu lece na w&t.Lecz odnosnie tego-

1) czy na w&t da sie przedluzyc pobyt w Stanach bedac na miejscu?

wizy J1 (W&T) nie da sie przedluzyc

2) czy jest wtedy mozliwosc na zmiane wizy/statusu bez koniecznosci zenienia sie?

jest mozliwosc zmiany statusu na turystyczny (B2), studencki (F1), ale pracowac legalnie nie mozesz

3) Czy pracodawca moze jakos pomoc w otrzymaniu dluzszego pobytu?

jest to bardzo dlugi, skomplikowany, drogi proces, raczej nieoplacalny dla pracodawcy

Gdyby tak latwo mozna bylo dostac staly pobyt po W&T to wiekszosc osob by nie wracala do kraju.

Takze jezeli chcesz na stale, legalnie tam mieszkac i pracowac to slub jest najlepszym/najlatwiejszym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- istnieje taka opcja,ze zaczne studia w PL,polece na w&t,wypisze sie ze szkoly i zaczne sie uczyc w USA?

Tak, jezeli bedziesz mogl to sfinansowac.

- czy wiza studencka daje mozliwosc pracy?

Tak, do 20 godzin tygodniowo.

- i czy w ogole taka opcja jest realna/dobra ?

Realna - tak, dobra?- zalezy. Bedziesz mial amerykanskie wyksztalcenie, poznasz kraj, jezyk i ludzi (moze wsrod nich sponsora). Minusy? - tanie to nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie trojboj silowy :P

Orientujesz sie moze jaka jest wysokosc takiego stypendium?

PS: da sie jakos tam zyc studiujac,pracujac na jakims campie + jakas inna praca+moze stypendium?

Edit- czyli emigracja to praktycznie tylko i jedynie malzenstwo z obywatelka?

Edit 2 - czy po studiach na bechelor(bo to chyba pierwszy stopien po studiach,nie? ) mozna zmienic status na wize pracownicza odrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...