Skocz do zawartości

Emigracja Do Usa Parę Pytań


sq013

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępię chciałbym się przywitać ze wszystkimi.

W tym roku bronię tytułu licencjata.

Mam nadzieję ze obronie go za pierwszym razem.

Chciałbym od razu po obronie wybrac się do USA najprawdopodobniej na stałe.

Mam kilka pytań odnośnie mojej decyzji.

1. Posiadam podwójne obywatelstwo Polsko Francuskie (urodziłem się we francji i mieszkałem tam 10 lat ) czy mogę się ubiegac o zieloną kartę bez żadnych komplikacji ?

2. Gdzie i skąd wziąść dokumenty które trzeba złożyć na GC ?

3. jaką kwotę pieniędzy najlepiej wziąść ze sobą na początek ?

4. Czy mój tytuł licencjata będzie uznawany na ternie USA ?

5. Mieszkam sam i mam szczeniaka moja rodzina nie przyjmie go pod swoje "skrzydła" czy mogę zabrac psa ze soba jeżeli tak to jakie sa to koszta i jakie dodatkowe formalnośći ?

6. W jakich kosztach oscyluje miesiąc życia w USA (wynajmowane mieszkanie, bez szastania pieniędzmi) ?

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Pytania mogą wydawać się trochę dziecinne ale nie mam zielonego pojęcia jak tam życie wygląda :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq013 w dziale emigracja masz wiele odpowiedzi na swoje pytania i jak dobrze przeczytasz to sie dowiesz,co do psa to podobne byly tematy..

Tyle Ci powiem ze jesli tam nie masz bliskiej rodziny(z GC lub tez obywatelstwem USA)-dziewczyny(GC,obywatelstwo USA)-nie masz pracodawcy ktory bedzie Cie sponsorowal na GC lub tez jako inwestor z gruba kasa to nie dostaniesz stalego pobyt od samego zlozenia papierow..Moze byc jeszcze loteria wizowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Posiadam podwójne obywatelstwo Polsko Francuskie (urodziłem się we francji i mieszkałem tam 10 lat ) czy mogę się ubiegac o zieloną kartę bez żadnych komplikacji ?

NIE

2. Gdzie i skąd wziąść dokumenty które trzeba złożyć na GC ?

ze strony urzedu imigracyjnego: uscis.gov ale Ciebie raczej to nie dotyczy, bo musisz miec jakies podstawy zeby zlozyc dokumenty na GC

3. jaką kwotę pieniędzy najlepiej wziąść ze sobą na początek ?

a na jakiej wizie chcesz tam jechac, bo na wize imigracyjna nie masz szans jesli nie masz najblizszej rodziny w USA (ojciec, matka). Jedynie mozesz liczyc na loterie wizowa tak jak Sly6 wczesniej napisal

4. Czy mój tytuł licencjata będzie uznawany na ternie USA ?

to zalezy. Przy kontynuowaniu studiow moga Ci go uznac, przy szukaniu pracy raczej nie

5. Mieszkam sam i mam szczeniaka moja rodzina nie przyjmie go pod swoje "skrzydła" czy mogę zabrac psa ze soba jeżeli tak to jakie sa to koszta i jakie dodatkowe formalnośći ?

Chlopie ty sie takimi rzeczami martwisz. Nie masz jeszcze Green Card, a juz myslisz co z psem bedzie? Zejdz na ziemie.

6. W jakich kosztach oscyluje miesiąc życia w USA (wynajmowane mieszkanie, bez szastania pieniędzmi) ?

Zalezy od miejsca, w NY napewno bedzie wyzszy koszt niz np. w Atlancie

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Pytania mogą wydawać się trochę dziecinne ale nie mam zielonego pojęcia jak tam życie wygląda :)

Zycie bez Green Card (nielegalnie) na pewno nieciekawie wyglada, wiec niewiem czy odpowiedzi od 2-6 maja jakis sens, skoro nie masz szans na Green Card. Twoje obywatelstwo francuskie nic tu nie pomoze. Jestes o tyle w lepszej sytuacji ze nie musisz isc po promese wizowa do Ambasady na wyjazd turystyczny. Lecac na paszporcie francuskim mozesz przebywac w USA turystycznie max. 3 miesiace. To twoj jedyny przywilej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Jaka byłaby najlepsza wiza dla mnie ?

Na jakiej stronie moge znaleźć wnioski na wydanie tej wizy ?

pozdrawiam

Skoro w tym roku bronisz licencjata, czyli jestes jeszcze studentem wiec mozesz jechac na Work&Travel, nawet po obronie (ale dokumenty powinienes zlozyc jak najszybciej, przed obrona)

Do wyjazdu na W&T potrzebujesz wize J1, musisz skorzystac z jakiejs agencji (posrednika), w dziale "Work&Travel" znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Ewentualnie na miejscu, jak Ci sie w USA spodoba mozesz cos kombinowac ze zmiana statusu z J1 np. na studencki F1 albo zmiana statusu cywilnego, wtedy napewno dostaniesz GC

Tak jak pisalem wczesniej na wize imigracyjna nie masz szans, skoro nie masz nikogo bliskiego w U.S. (jedynie poprzez zmiane tego drugiego statusu)

Tu masz podobne tematy:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=12381&hl=

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=12435&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz20 a jak sie wyda ze slub jest na papiery to nie dostanie GC .A jak zmieni status na studencki-pracowniczy to tez nie zmieni szybko na staly pobyt.

sq013 poczytaj dobrze forum emigracja do tego dzial wizy pracownicze i sam zobaczysz jak bedzie z GC ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak rozglądam się i czytam forum

I im więcej czytam tym bardziej w pełni legalny normalny pobyt wydaje mi sie "niemożliwy"...

Narodził mi się nawet pomysł czy nie wyjechać na "au pair" i w tym czasie szukać kandydatki na żonę ale boję się ze za kwotę którą będę tam zarabiał "kieszonkowe" nie wyżyję za bardzo.

Poza tym żenić się dla GC to też takie hmmm trochę dziwne i chyba źle by mi z tym było na sercu.

Jeszcze w dodatku tak jak piszesz jest możliwość że władze wykryją że jest to tylko dla papierów i wtedy nici z tego wszystkiego.

Kolejna sprawa że na paszport biometryczny francuski mogę 3 miesiące turystycznie być w usa.

Ale co po tych 3 miesiacach ?

Jeżeli postanowię zostać nadal wtedy będę na czarno, z tego co słyszałem wcale nie jest wesoło w stanach będąc nielegalnie.

Poza tym lubię miec wszystko zgodne z prawem i odpowiednio uregulowane.

Nie wiem które rozwiązanie byłoby najbardziej dogodne i wygodne dla mnie.

No i przede wszystkim które szybciej i z mniejszym ryzykiem doprowadziło by mnie do GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz20 a jak sie wyda ze slub jest na papiery to nie dostanie GC .A jak zmieni status na studencki-pracowniczy to tez nie zmieni szybko na staly pobyt.

Sly6 mialem na mysli prawdziwy slub (nie dla papierow) ale zgadzam sie z Toba ze dla papierow to jest ryzykowne i grozi w najlepszym wypadku deportacja jak by udowodnili.

A jesli chodzi o ten paszport francuski biometryczny to faktycznie mozesz leciec turystycznie na 3 miesiace, ale na miejscu nic nie mozesz zrobic z przedluzeniem wizy bo nie bedziesz mial w paszporcie promesy wizowej z Ambasady. Sa plusy i minusy ruchu bezwizowego.

USA jest wlasnie jednym z niewielu krajow gdzie uzyskanie prawa stalego pobytu jest tak trudne.

Jedyna szansa na ktora ja rowniez licze to loteria wizowa (ale tu tez nie ma zadnych gwarancji ze sie zostanie wylosowanym i otrzyma GC, trzeba miec szczescie), i niewiadomo jak to bedzie w przyszlosci czy nie zostanie zlikwidowana, ale miejmy nadzieje ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że w tym temacie pisze

ale przed chwilą oglądałem fakty na tvn i rząd usa chce zmienić zasady zdobywania obywatelstwa.

wystarczeć będzie wiza pracownicza lub studencka i zaciągnięcie się do wojska a pierwszego dnia po przyjeciu do wojska można już wysyłac w pełni legalnie wniosek o obywatelstwo który zostanie automtycznie pozytywnie rozpatrzony

jeżeli ten "plan" sprawdzi się co roku mogłoby w ten sposób zaciągnąć się 14 000 polaków.

Wiecie coś dokładniej na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...