Skocz do zawartości

Chyba Bardzo Dziwny Przypadek?


buli

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie- moze to dziwny przypadek - ale to prawda.! Znalismy sie z moim obecnym Mezem od dziecinstwa- wychowalismy sie razem i Nasi Rodzice sa do dzisiaj Przyjaciolmi!Kiedy Moj obecny Maz- Zbyszek -wyjezdzal do USA moja starsza Siostra zrobila nawet Jego pozegnanie- bo byl w gronie naszych wspolnych przyjaciol.Ale wtedy byl starszy ode mnie o pare lat wiec nie zwracalam na Niego wiekszej uwagi -choc sie sobie podobalismy- a poza tym pieknie gral na harmonijce i na gitarze!---Do dzisiaj osiagnal stan perfekcii---.....!Po latach - przypadkiem skojarzyli nas Nasi Rodzice- stwierdzajac , ze jestesmy samotni i bardzo do siebi podobni.No i tak sie zaczelo.Ale konkretnie o co chodzi!........ Ja bylam mezatka ale gdy urodzila sie moja najmlodza coreczka Angelika Moj Maz nagle wylechal za granice/rok 1992/ i nigdy nie wrocil.Dostalam rozwod w 2005 roku po tylu latach samotnego wychowywania coreczki Angeliki .Ale to wszystko nie byloby takie straszne gdyby teraz nie problem z Emigracja! w skrocie- Coreczka Moja czeka na mnie u Mojej Mamy juz dwa lata- cieszy sie ze niedlugo bedziemy razem.Moj problem jest, ze nie moge znalezc na Forum zadnej rady co do GC mojej Coreczk-ja juz duzo wiem od Pani Kariny - ale Ona mi teraz nie odpisuje-mysle, ze ma za duzo takich spraw. A wiec poradzcie- kto moze- Jakie papiery co do Rozwodu?? czy jest potrzebnea zgoda bylego meza- jezeli Sad przyznal mi wylaczna opieke nad Angelkia>itd itd- dzieki za wyrozumialosc- byc moze takie przypadki i dlugi post nudza. Dziekuje. smutna Mirak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero chce wystapic o GC , kiedy moj Maz dostanie obywatelstwo.Corka ma paszport od dwoch lat.Problem jest w tym, ze nie moge znalezc odpowiedzi czy na Nia wypelniam osobno I-130 i jakie dokumenty do tego mam dolaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. napisze jeszcze raz : wyszlam za maz na wicie turystycznej, a poniewaz przesiedzialam wize to czekalismy az Maz dostanie obywatelstwo. Egzamin ma 10 Marca w Nowym Orleanie. Zaraz potem chce wyslac moje aplikacje i od razu mojej corki.Wiem od Pani Kariny, ze moge o to starac sie jednoczesnie bo jest nieletnia.Nie wiem jednak jakie dokladnie dokumenty dla niej potrzebuje.Czy wypelniam taka sama I-130 i jakie dokumenty typu: aktu urodzenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypelniasz dla corki to wszystko co na siebie czyli I-130 G-325 485(nie pamietam literki) i maz zeznanie podatkowe (nie pamietam numeru formularza) placisz za formy corki tak sama jak za swoje do tego zdjecia leg corki i twoje badania lekarskie corki i twoje. Jednym slowem wszystko co jest dla ciebie tez jest dla corki.

Pytanie czy o GC dla corki bedziecie sie starali jak ona bedzie w PL czy w USA bo jezeli w PL to zapewne procedura jest inna a wydaje mi sie ze lepiej bedzie jak ona juz bedzie tutaj w USA wiec moze powstrzymaj sie do wysylania papierow jak mala zakonczy rok szkolny w PL tak czy inaczej twoja decyzja.

Z dokumentow polskich musisz dolaczyc kopie oczywiscie postanowienie rozwodowe z pierwszym mezem akt urodzenia pelny Twoj i corki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to jest dla mnie najgorsze, ze Corka jest caly czas w Polsce, staralismy sie o wize turystyczna zeby mogla tu przyleciec ale powiedziala prawde, ze ja tu przebywam i jej odmowili.Papiery na nia bede skladac tu razem z moimi.A jezeli chodzi o czas to papiery bede skladac dopiero w Marcu lub Kwietniu- a oczekiwanie jest minimum 6 m-cy w LA , wiec i tak Corka juz skonczy ten rok szkolny.Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buli Twojej corce nie odmowili za to ze jestes nielegalnie a ze zachodzilo podejrzenie ze Ona tam zostanie na tej wizie oraz ze wiza turystyczna posluzy do legalizacji pobytu co jak wiesz nie jest mile widziane w Ambasadzie-Konsulacie .. Wiele osob dostaje wize w podobnej sytuacji i przyznaje sie ze ma kogos nielegalnie.

ps jak bedzie legalizacja w Polsce to chyba bedzie mogl ktos z Twoja corka pujsz-pojechac na badania medyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sly6 za odpowiedz.Ale moja Corka starala sie o wize kiedy moja jeszcze byla wazna- nie dostala oczywiscie dlatego, ze zachodzilo podejrzenie ze zostanie - powiedzieli jej, "przyjdz po wize jak Mama wroci" i tyle.Corka ma skonczone 16 lat wiec chyba bedzie mogla isc sama- ale do tego to chyba jeszcze daleka droga- najpierw trzeba zlozyc na nia I-130 i z tym mialam problemy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

chyba jednak bardzo dziwny przypadek/ moze bardzo nietypowy/ .Przepraszam za pierwszy rozlegly post- ale pozniej staralam sie w skrocie podac konkrety. Kiedy ktos jest w bardzo ciezkiej sytuacji i w stresie to stara sie zainteresowac innych swoim problemem i szukac pomocy piszac wszystko- tym bardziej jezeli pierwszy raz jest na Forum. Te "stare Wygi" niepotrzebnie sie denerwuja!Teraz przepraszam ale nadal szukam odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...