Jump to content

40 Proc. Federalnych Więźniów To Latynosi


david7211

Recommended Posts

Poniżej ciekawy cytat, szczególnie polecam go wszystkim wielbicielom Latynosów:

40 proc. federalnych więźniów to Latynosi

Według opracowania sporządzonego przez Pew Research Center dla Federalnej Komisji ds. Wyroków w 2007 roku aż 40 proc. osób skazanych za naruszenie prawa federalnego stanowili Latynosi. Jest to współczynnik dużo wyższy, niż wskazywałaby liczebność tej grupy etnicznej, która stanowi 13 proc. populacji USA.

Dla porównania - w roku 1991 Latynosi stanowili jedynie 24 proc. skazanych przez sądy federalne.

Dane te niekoniecznie świadczą jednak o szczególnej kryminogenności środowiska Latynosów. Sądy federalne wydają bowiem tylko 6 proc. wszystkich wyroków w Stanach. Poza tym wzrost liczby skazanych wiąże się z zaostrzeniem walki z nielegalną imigracją oraz zwiększeniem liczby osób, które przebywają bez pozwolenia w USA, z 4 milionów w 1992 roku do ok. 12 milionów w 2008.

Aż 80 proc. wszystkich osób skazanych za naruszenie prawa imigracyjnego USA to Latynosi.

Średnia długość wyroku Latynosów - 46 miesięcy - była niższa niż innych grup etnicznych: Murzynów - 91 miesięcy i białych - 62 miesiące.

Więcej niż połowa wyroków przeciwko Latynosom zapadła w sądach Arizony, Kalifornii, Nowego Meksyku i Teksasu, a więc stanów, gdzie problem nielegalnego przekraczania granicy (z Meksykiem) przybrał największe rozmiary. Z Latynosów, którzy złamali prawo federalne, aż 72 proc. nie miało obywatelstwa USA. Trzy czwarte skazano za nielegalne przekroczenie granicy, a ok. 20 proc. - za przemycanie, przewożenie i ukrywanie nielegalnych imigrantów.

I teraz pytania: kto ich utrzymuje w tych więzieniach? czy nie czas w końcu coś z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...