Skocz do zawartości

Social Security Number


asol86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam pytanie. Mam wizę turystyczną na 10 lat, jadę do USA z myślą podjęcia pracy - do czego potrzebuję social security number. Problem w tym, że nie wiem jak można by go uzyskać ???

Będę wdzięczny jeśli ktoś powie mi jak to mogę zrobić niemając wizy pracowniczej. Słyszałem że można dostać ten numer idąc do szkoły tylko nie wiem do jakiej szkoły? Czy muszą być to studia? Czy może być to zwykła szkoła językowa? Do tego jadę do USA z narzeczoną, która posiada Zieloną Kartę. Proszę powiedzieć mi najlepsze rozwiązania. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to raczej nie ma mozliwosci zebys dostal SSN.

Jezeli chodzi o szkole to jest bodajze tak ze musi to byc jakas konkretna ktora daje Ci mozliwosc otrzymania wizy z pozwoleniem na prace (nie pamietam jak sie nazywa).

Dostajac taka wize przez pierwszy rok nie mozesz pracowac i trzeba przedstawic wyciag z konta (na koncie musi byc taka suma zeby oplacic szkole i utrzymac sie w USA przez rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim, jesli jedziesz do USA z mysla podjecia pracy, powinienes w Ambasadzie Amerykanskiej poprosic o inna wize niz turystyczna. Jestes kolejnym przykladem czlowieka, ktory juz z zalozenia chce lamac prawo. Stary...nikt Ci nie da SSN, dopuki nie zostaniesz legalny rezydentem, albo nie zmienisz wizy na studencka. I nie mowie Ci na zlosc, bo tez nie mam SSN, z tym ze ja tu nie zamierzalem zostac ani pracowac nielegalnie. Jak bym mial taki plan, to bym w ambasadzie poprosil o wize studencka i jak czlowiek w USA dostal numer. Moje plany sie zmienily i w koncu po wielu latach zamierzam jakos ten status uregulowac. Jak masz wize turystyczna, to kombinuj zmiane statusu na studencki, wtedy dadza Ci SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asol nie wiem jaki sens odopwiadac na Twoje pytanie skoro w poscie napisales ze Twoja dziewczyna ma zielona karte. Pytaj ja o wszystko... chyba, ze jest tak samo zielona z podstawowych zagadnien odnosnie emigracji jak jej karta.

Nie wiem ile masz lat i czy jeszcze sie uczysz w Polsce ale jezeli tak to nie lepiej zainteresowac sie programem W&T i wyjechac na wizie studenckiej J1, masz i SSN i amer dokumenty. Zapisujesz sie na program, zostajesz, a pozniej gdy Twoja dziewczyna dostaje obywatelsto - 5 lat jezeli wylosowala karte, 3 jezeli kombinowala z lewym malzenstwem - i zenisz sie z nia i gitara gra.... chyba ze wczesniej pozna innego i pusci Cie kantem ;)

W jednym z watkow juz o tym pisalem.

http://www.usa.info.pl/board/Zostac-Po-Wandt-t11841.html

Inna droga, ta w USA, jest zawila i zagmatwana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzięwczyna nie mieszka narazie w USA, ona studiuje w Polsce, i jezdzi do USA co pół roku, ona oczywiście mi wszystko powiedziała o SSN, ale problem jest w tym, ze nie wiemy w jaki sposób ja mogę dostać SSN, jak skombinować, żeby załatwić ten numer. A później dam sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...