Skocz do zawartości

Forma N-14


Gucio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po pierwszym interview w sprawie obywatelstwa dostalem forme N-14 z zaznaczeniem, ktore dokumenty mam przyniesc na nastepnie spotkanie.

Jako pierwsze jest zaznaszone cos takeigo "Bank letter showing bank account for years 2003-2008".

Czy ktos moze wie co ma byc dokladnie zawarte w tym liscie bankowym ?

Dzwonilem wczoraj do banku, ale pani tam pracujaca zapytala mnie wlasnie co dokladnie ma ten list zawierac, a ja w sumie tez nie bylem pomocny bo sam nie wiedzialem co dokladnie tam ma byc. Pani powiedziala iz jesli chodzi o wyciagi z kazdego miesiaca to owszem oni moga mi to przystac, ale oczywiscie nie za darmo i kwota bedzie dosc pokazna za 5 lat ($5 za kazdy miesiac czyli $300).

Szukalem po internecie jakiegos wyjasnienia, no ale niestety bez sukcesu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej zasadzie dostales green card? I ile czasu minelo do zlozenia aplikacji na obywatelstwo? Czy podczas posiadania green card wyjezdzales poza USA? Czy te wyjazdy byly 180 dni badz dluzsze? Jak bede znala odpowiedzi na te pytania, moze bede Ci mogla cos podpowiedziec. Wydaje mi sie - patrzac na to co piszesz i z wlasnego doswiadczenia z ludzmi - ze chodzi tu o to, ze wyjezdzales poza USA i oni chca sie przekonac czy Twoim domicylem bylo USA czy inny kraj. Na 99.99% doczepili sie do Ciebie o podroze, mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% prawda. O to sie doczepili, a uscislajac, to problem jest w tym ze nie mam pieczatek wjazdowych do innych krajow (glownie UK) i dlatego chca sprawdzic czy na pewno przebywalem tyle ile trzeba na terenie USA (to mi juz koles na interview powiedzial) i czy nie przekroczylem 180 dni pobytu po za USA. Pieczatek w paszporcie nie ma, bo sie ich nie stawia, ale to juz inne story i jestem teraz w trakcie zalatwiania innych dokumentow ktore mi kazali doniesc (linie lotnicze, biura podrozy, Ambasada Polska, Ambasada Brytyjska itp).

Ja Green card dostalem ze sponsorowania ze strony mojego ojca, a ze strony swojej mamy, ktora byla rodowita amerykanka.

No i wlasnie na tym liscie bankowym to stanelo, bo nie wiem co tam ma sie znajdowac. Jak przyniose kolesiowi z Imigration sterte wyciagow z kazdego miesiaca to mnie przegoni na 4 strony swiata i nawet nie bedzie chcial na to patrzec ;)

I czy ten list bankowy to nie jest cos podobnego jak zadaja od niektorych ludzi przy sponsorowaniu na GC ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze niesety malo kto sie orientuje w tej kwesti, no ale bywa.

Czy mona gdzies zadzwonic na jakas infolinie Imigracyjna i o to popytac, co by sprecyzowac w jakiej formie i jakie infromacje powinien zawierac taki list bankowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...