Skocz do zawartości

Kiedy Najtańsze Są Bilety!


juha

Rekomendowane odpowiedzi

a nie lepiej bez przesiadek lecieć? ja też około 15 czerwca wylatuje :) z Krakowa do Chicago. co do przesiadek nie jestem przekonana, bo mój kuzyn i kuzynka jak lecieli 2 lata temu do Chicago, z przesiadką w Warszawie to o mało by tam nie zostali. dobrze, że jakiś amerykanin im powiedział, że wszędzie ich szukają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiek sa przesiadki w Wraszawie na lot lotowskim samolotem a mozna latac z przesiadka w Niemczech,Francji,Holandii .....Jak narazie nie slyszalem o przypadku aby ktos zostal na lotnisku-byly przypadki ze samolot sie spoznil i wtedy trzeba bylo czekac na nastepny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałem w 2006, 4 lipca do Nowego Yorku JFK. Bilet kupiłem pod koniec kwietnia. Ponieważ 4 lipca jest świętem Niepodległości w USA, wiec bilet był o jakies 200 zł tańszy niż w sąsiednich terminach (mimo to warto zobaczyc tę uroczystość będąc w Stanach na żywo). Wylot: Katowice, przesiadka w Paryżu na lotnisku de Gaulla, linie Air France. Niestety Air France już nie lata z Katowic, jedynie z Warszawy (www.airfrance.com.pl). Nie ma się co obawiać przeisadki, wyglądało to tak: wysiadłem z samolotu, gdzie czekała na nas Pani z dużą kartką z napisem "NYC JFK". Wszystkich, którzy lecieli własnie na JFK zaprosiła do busa, poczym zawieżli nas na odpowiedni terminal.

W 2008 kupiłem podobny bilet mamie, ale z LOT-u z Warszawy bezpośrednio do Newark (mama nie zna angielskiego więc przesiadka była by dla niej stersująca). Jednak kupowałem go na 2 miesiące przed odlotem i ceny były dosyć wysokie...

Z moich obserwacji wynika, że im wcześniej kupuje się bilet, tym taniej. Np. lecąc w czerwcu do USA teraz jest najlepszy czas na kupno biletu. Czasami LOT robi różne promocje do USA właśnie w okolicach lutego-marca.

Edit: biuro podroży gdzie kupowalem bilet linii air france : www.aurinko.pl (biuro mieści się w Gliwicach). Sprawdzone - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na flysiesta.pl moim zdaniem nie jest wcale tak, ze im wczesniej sie wykupi tym taniej. Raczej odwrotnie.

Ja kupilem pod koniec listopada 2008 bilet do NY w 2 strony za 800 zlotych 3 tygodnie przed odlotem. 2 miesiace przed odlotem te terminy byly po 1600 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wydaję mi się, że największe oblężenie mają loty w okresie wakacyjnym co ma wływ na ich cenę (wysoką). Rzutem na taśmę ich cena utrzymuje się na podobnym (wysokim) poziomie równiż po wakacjach. Potem przychodzi jesień, oblężenie lotonisk maleje a wiec i ceny topnieją na krótko przed terminami odlotów.

Z drugiej strony, być może jest to uroda stron taklich jak flysiesta (BTW sprawdzona wielokrotnie przez mojego znajomego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...