Skocz do zawartości

Czym Przeslac Gotowke Do Polski?


Kamildzianka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze pewnie juz gdzies byl ten temat, ale szukalam wszedzie i nie moge go znalezc, a spieszy mi sie z odpowiedzia.

Do Stanow przyjechalam z dolarami oraz zlotowkami, bo wtedy dolar spadal na leb, na szyje, wiec chcialam go szybko rozmienic sobie w banku juz w Stanach i troszke na tym zarobic. Niestety, zaraz po moim wlocie dolar zaczal rosnac w sile, a ja nadal trzymam zlotowki.

Chce przeslac je spowrotem do Polski, ale boje sie to zrobic zwyczajnie w kopercie, a przez bank juz raz robilam i mam przykre doswiadczenia (zgubili moje ciezko zarobione pieniadze, ktore skladalam przez ROK w Stanach... pomylili numery kont, czekalam na zwrot ok. 2 miesiecy!).

Czy mozna to zrobic przez firme kurierska? Jaka jest prowizja? Co polecacie? FedEx, Poczte, Western Union? Dodam, ze spieszy mi sie, poniewaz moja rodzina potrzebuje tych pieniedzy na juz.

Dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbezpieczniej byłoby aby ktoś przewiózł Ci te pieniądze "w kieszeni". Może ktoś zaprzyjaźniony będzie leciał w najbliższym czasie do Polski?

A jeżeli nie ma takiej możliwości to polecałbym FedEx. Spośród wszystkich firm kurierskich oni według mnie działają chyba najlepiej (przynajmniej na terenie Polski).

Choć z drugiej strony wysyłanie gotówki jakąkolwiek firmą spedycyjną jest chyba średnim pomysłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna zaleta Western Union jest to ze wplacasz pieniadze w USA a odbiorca w Polsce moze je podjac po kilku minutach.

W Anglii uzywamy do szybkich i w miare tanich przelewow wynalazku o nazwie PayPal, nie wiem czy w USA to dziala. Domniemywam ze tak. Prosze sobie pogooglowac, mnie sie juz nie chce, pozno juz. Pozegnam sie z Panstwem. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paypal oczywiscie dziala jak najbardziej ale trzeba miec te pieniadze juz na koncie a ztego co tu widze to one gdzies "siedza" nie wiem czy w banku ci pozwola wplacic w zlotowkach raczej nie...ale tak najtaniej wychodzi paypalem bo przesyl za darmo jedyne co to trzeba bedzie zamienic na dolary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...