Skocz do zawartości

Obywatelstwo, A 7 M-cy Poza Usa


mi2uor

Rekomendowane odpowiedzi

Kare trzeba bylo placic wtedy kiedy ustawa byla uruchomiona (zywa byla od ....do)

Jesli byles w tym czasie (czasie trwania ustawy 245 (i) byl to okres kiedy ona byla zywa-uruchomiona

na dowod ze wtedy byles w usa trzeba bylo zaplacic $1,000 kary za nielegalny pobyt

i dowod wplaty tejze kary jest dowodem ze byles w tym czasie w US

Tu masz wyjasnione o co chodzi

http://www.immigration.com/245i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to juz w tym momencie nic wspolnego z tematem, ale nadal cos mi nie gra, wiec odpowiem tutaj.

Ze stronki co podal wyzej Gal:

"The $1000 penalty fee is payable at the time of adjustment rather than at the time the "grandfathering" petition or application is filed. LIFE made one significant change to the eligibility requirements, adding a requirement that the alien beneficiary be able to prove "physical presence" in the US on the day of enactment, December 21, 2000. Otherwise, the 245(i) requirements and entitlements are the same as described above. It is uncertain at this time what evidence will be required or accepted to satisfy the physical presence requirement. Note: Some 245(i) applicants grandfathered before January 14, 1998, have still not filed for adjustment, yet remain eligible until their permanent residence petitions are approved and immigrant visas are available. These aliens will not be required to satisfy LIFE's December 21, 2000, physical presence requirement. (ta sytuacja miala miejsce u nas, maz czekal na priority date).

immediate relatives of United States citizens may file the Form I-130 and I-485 concurrently, and INS has indicated that it plans to soon allow I-140 petitions and I-485s also to be filed concurrently. However, in most cases, the adjustment of status application is not filed until after the immigrant petition has been approved, and in many employment- based cases until after both the labor certification and immigrant petition have each been approved. Thus, in many cases, the fee will not have to be paid before the April 30, 2001 deadline." Czyli z tego wynika, ze niekoniecznie trzeba bylo zaplacic przed 2001.

Dowodow na fizyczna obecnosc moze byc wiele, niekoniecznie wplata tego $1,000. Chodzi o to, ze w naszym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia czy maz tu byl czy nie, bo petycja byla zlozona i zatwierdzona w 1992, a obowiazek udowodnienia obecnosci w Stanach maja osoby ktore zlozyly petycje pomiedzy 18 stycznia 1998 i 30 kwietnia 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodow na fizyczna obecnosc moze byc wiele, niekoniecznie wplata tego $1,000. Chodzi o to, ze w naszym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia czy maz tu byl czy nie, bo petycja byla zlozona i zatwierdzona w 1992, a obowiazek udowodnienia obecnosci w Stanach maja osoby ktore zlozyly petycje pomiedzy 18 stycznia 1998 i 30 kwietnia 2001.

Tak to wy jestescie zupelnie co innego

jesli nie z ustawy 245 i to was to nie dotyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na upierdliwca takiego z jakim ja teraz mam doczynienia to ze tak powiem na 100% ciebie "udupi" :D (znaczy powie ze przekroczyles 6 miesiecy i czas potrzebny do zdobcia obywatelstwa liczy ci sie od nowa).

Ja nie przekroczylem 6 miesiecy pobytku ale bylem blisko no i robia mi schody. Chociaz wedlug prawa to co zrobilem jest dozwolone, ale trafilem na Azjate ktory chyba bardzo chce sie wykazac.

Widzisz, tylko ja mam taka swiadomosc ze przekroczylem 6 m-cy i nie bede liczyl na cud.

Dlatego chcialbym przygotowac sie tak, ze jednak urzednik uzna, ze moj pobyt dluzszy niz 6 m-cy byl sprawa konieczna, losowa i intencja moja bylo mimo to pozostac w USA.

Co do Azjatow... fakt sa dokladni, ale mysle ze kwestia rasy nie ma tu znaczenia, a jesli ow Azjata wyczul Twoje uprzedzenie - z czego wynika to co piszesz tutaj - to sie nie dziwie.

Radze Ci potraktowac go jak urzednika a nie Azjate...

Z doswiadczenia wiem, ze wiele zalezy od przygotowania i podejscia do czlowieka, szczegolnie w tak wielokulturowym panstwie jak USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...