Skocz do zawartości

Obywatelstwo, A 7 M-cy Poza Usa


mi2uor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Musialem wyjechac z USA na 7 miesiecy w pierwszym roku mojego pobytu tutaj. Byla to wazna sprawa rodzinna i wyrobilem w tym celu Bialy Paszport.

Chcialbym starac sie pod koniec roku o obywatelstwo jednak z przepisow imigracyjnych wynika, ze 6 miesieczna przerwa kasuje ciaglosc 5 letniego pobytu jaka jest wymagana.

Sa jednak przypadki w jakich prawo zezwala na 6-12 miesiecy pobytu w USA...

Czy ktos z Was moglby mi doradzic jak ta sprawe rozwiazac lub podac namiary na dobrego prawnika w okolicach Hartford, CT?

Dziekuje za wszelka pomoc i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jednak przypadki w jakich prawo zezwala na 6-12 miesiecy pobytu...

czytales Guide to naturalization:

http://www.uscis.gov/files/article/M-476.pdf

str 25 i 26:

What if I was outside the United States between 6 and 12 months? If you leave

the United States for more than 6 months, but less than 1 year, you have broken

or disrupted your continuous residence unless you can prove otherwise. Read the

“Document Checklist” in the back of this Guide to find out what information you

must give to prove you did not break your continuous residence.

i checklist

If you have taken any trip outside the United States that lasted six months or more since becoming a Permanent Resident, send

evidence that you (and your family) continued to live, work and/or keep ties to the United States, such as:

An IRS tax return “transcript” or an IRS-certified tax return listing tax information for the last five years (or for the last three years

if you are applying on the basis of marriage to a U.S. citizen).

Rent or mortgage payments and pay stubs.

ale nie wiem jak to jest w praktyce z udowodnieniem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce wszystko zalezy od urzednika i chocbys byl z najlepszym prawnikiem, to nic ci on nie pomoze, bo prawo jest takie samo dla wszystkich. Jesli urzednik bedzie Ci chcial to moze Ci nie dac obywatelstwa; natomiast inny urzednik moze spojrzec laskawszym okiem na to. Ja np. kiedy widze, ktory urzednik wola mojego klienta to juz mniej wiecej (raczej 'wiecej' niz "mniej') wiem, ze ktos sie bedzie 'czepial' lub nie. Interpretacja akurat w tym przypadku nalezy tylko i wylacznie do urzednika, bo nie ma przepisu, ze urzednik musi dac Ci obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzieki, po cichu liczylem na Twoja podpowiedz...

Jezeli sprawa zalezy od urzednika to nie mam na nia wplywu. Pozostaje dobrze zaprezentowac podczas interview...

Rozumiem, ze sprawa nie jest do konca przegrana...

Czy w takim przypadku wystarczy przedstawic np. wyciag z rozliczenia z IRS z 5 kolejnych lat?

Czy potrzebne sa jakies inne dokumenty zeby udowodnic koniecznosc pozostania poza USA przez > jak 6 mcy?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Dzieki, po cichu liczylem na Twoja podpowiedz...

i sie doczekales :) gdzie mam wyslac rachunek za konsultacje ? :)

Jezeli sprawa zalezy od urzednika to nie mam na nia wplywu. Pozostaje dobrze zaprezentowac podczas interview...

dokladnie tak :)

Rozumiem, ze sprawa nie jest do konca przegrana...

nie jest przegrana, ale nie jest wygrana.

Czy w takim przypadku wystarczy przedstawic np. wyciag z rozliczenia z IRS z 5 kolejnych lat?

nie wystarczy

Czy potrzebne sa jakies inne dokumenty zeby udowodnic koniecznosc pozostania poza USA przez > jak 6 mcy?

jest wiele dokumentow, ale trzeba by znac szczegoly Twojej sprawy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na upierdliwca takiego z jakim ja teraz mam doczynienia to ze tak powiem na 100% ciebie "udupi" :) (znaczy powie ze przekroczyles 6 miesiecy i czas potrzebny do zdobcia obywatelstwa liczy ci sie od nowa).

Ja nie przekroczylem 6 miesiecy pobytku ale bylem blisko no i robia mi schody. Chociaz wedlug prawa to co zrobilem jest dozwolone, ale trafilem na Azjate ktory chyba bardzo chce sie wykazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Gucio, witaj w klubie. Nie chodzi co prawda o obywatelstwo, a o zielona karte na podstawie 245(i), gdzie pani urzednik chce dowodu na fizyczna obecnosc w Stanach w 1998 roku. Moga poprosic o dowod obecnosci w 2000, jezeli petycja byla zlozona pomiedzy 1998 a 2001, nasza byla zlozona w 1992 i z jakiegos wzgledu tez musimy takowa obecnosc udowadniac, paranoja. Tak wiec miec papiery w porzadku to jedno, a trafic na urzednika ktory nie bedzie sie niepotrzebnie czepial to drugie. Powodzenia wszystkim, ktorzy sa jeszcze przed interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodem na obecnosc jest potwierdzenie wplaty "kary", ktora trzeba bylo uiscic w trakcie trwania ustawy 245(i).

To sa wlasnie te okresy kiedy trzeba bylo wplacic pieniadze, dlatego sa dowodem. Ustawa 245 i byla uruchomiana wlasnie w tych dwoch okresach 1998 1 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...