Skocz do zawartości

Jaka Wiza Na Poczatek ?


jerry21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata od urodzenia mieszkam w Polsce i tylko takie obywatelstwo posiadam. W ostatnim czasie zostalem sam z dosc duzym domem i dzialka co niestety ale doprowadzilo mnie do ciezkiej sytuacji finansowej ktora z koleji zmusza mnie do sprzedania owej nieruchomosci niestety za te pieniadze jakie dostane u nas w kraju ledwo bedzie mnie stac na ulozenie sobie zycia od nowa wiec postanowilem wyjechac z tymi pieniazkami do stanow niestety czytajac posty zamieszczone na tym forum dochodze do wniosku iz nie mam tam szans na legalny pobyt a chcial bym odrazu po przyjezdzie kupic tam dom i isc gdzies do pracy w tej chwili sie nie ucze ani nie mam stalego zatrudnienia trzymam sie tzw. prac dorywczych czy mam jakies szanse na wywalczenie czegos wiecej niz tylko wiza turystyczna ??? Chcial bym przy tym zaznaczyc iz bede musial wyjechac z kraju w ciagu 4 miesiecy, macie dla mnie jakas rade ? z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak tylko niestety ale nie posiadam wyuczonego zawodu i tu rodzi sie kolejny problem ale z tym chyba da sie jakos uporac ?? A jak by wygladalo ewentualne przesiedlenie do stanow ??? i czy jest wogole taka mozliwosc ??

Czy moze lepiej jechac do stanow za pomoca jakiegos programu W&T ??? a potem ubiegac sie o pozostanie w kraju ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiedlenie tzn loteria wizowa,sponosrowanie rodzinne,moze tez byc sponsorowanie przez pracodawce ale tutaj musisz miec dobry zawod i poszukiwany.

I jak dobrze przeczytales forum to widzisz ze nie jest to takie latwe nawet jesli bedziesz po work i travel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuje caly czas i widze ze bedzie to ciezsze niz myslalem ale musze zaryzykowac. Jeszcze takie dodatkowe pytanko czy wogole istnieja fundacje pomagajace Polakom w pozostaniu w kraju ??? I jakie sa szanse iz podczas pobytu na wizie turystycznej po znalezieniu pracodawcy ktory zapewni mi wszystkie dokumenty bede mogl zmienic wize na pracownicza i ja przedluzyc nie wyjezdzajac z kraju ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizie turystycznej nie mozna pracowac kropka.

Jak sama nazwa wskazuje wiza jest do celow turystycznych.

Mozesz starac sie o wize pracownicza, musisz znalezc pracodawce.

Co mozesz zrobic

to przeniesc sie studiowac do usa, bedziesz mial legalny pobyt przez ten czas

w trakcie wcielic sie do wojska i jesli cie przyjma dostaniesz obywatelstwo w bardzo krotkim (relatywnie) czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal On ma mysli studiowanie Forum(czytanie) :)

Spozniles sie o pare dobrych lat z tym pomaganiem bo w czasach PRL takie cos bylo ,podobnie na terenie Kanady teraz czasy sie zmienily ..

Co do pracodawcy to jak nie masz duzego doswiadczenia,nie masz dobrego i poszukiwanego zawodu to masz nikle szanse na wize..Pozostaje loteria wizowa,slub z obywatelka

a co do tego wojska i obywatelstwa to musisz spelnic pare warunkow aby takie cos dostac (np byc legalnie na wizie studenckiej,pracowniczej 2 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...