Skocz do zawartości

Twoj Status Vs Wiza Dla Rodziny


Rekomendowane odpowiedzi

I dobrze Ci powiedzial prawnik ze Twoi rodzice moga ale nie musza dostac wizy wjazdowej,wazne jak wyjda na rozmowie i czy beda mowic prawde ..A nie powiedzial Ci prawnik co maja wpisac Twoi rodzice w ds 156 ze jaki masz status?bo to sie bedzie liczyc na rozmowie .

a co do osob 60-letnich to chyba widzialas i poznalas takie osoby ktore leca z Polski do pracy nielegalnej lub tez przebywaja te osoby ponad ten czas deklarowany ?

osobiscie nie znam osob w tym wieku tutaj, ktore przyjechaly do pracy ale rozumiem co masz na mysli tylko ze ta moja poprzednia wypowiedz to bardziej przejaw emocjonalnego podejscia... tym bardziej, ze wiem jak jest i to jest frustrujace. a dla ds 156 jestem nadal turysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To ja opiszę moje doświadczenia. Wyszłam za mąż na wizie studenckiej i robiłam AoS. Pierwszą osobą z rodziny, któa mnie w USA odwiedziła, była moja kuzynka. Na rozmowie z konsulem, odpowiadając, że jedzie do kuzynki, konsul dopytywał się bardzo szczegółowo o mój status. Dowiedziawszy się, że mam GC, poprosił o numer mojej karty, wypytywał o moją i męża (obywatel amerykański) pracę, miejsce zamieszkania i generalnie bardziej zainteresowany był mną, niż sytuacją mojej kuzynki, która, tak na marginesie, dostała wizę na rok.

Ja również uważam, że dopóki nie masz w ręku GC i dowodu na to, że jesteś w USA legalnie (akt ślubu oraz NOA nie będą takim dowodem dla konsula w Polsce), twoi rodzice powinni wstrzymać się z aplikacją o wizy. Każda odmowa zmniejsza w jakiś tam sposób ich szansę na otrzymanie wizy przy kolejnej aplikacji. Lepiej odczekać te parę miesięcy do uzyskania GC, a następnie zaprosić rodziców, którzy do okienka konsula podejdą z czystym kontem i będą mieli kopie twojej GC. W tej chwili, dla konsula w Polsce, jesteś bowiem osobą, która przesiedziała wizę turystyczną. Moim zdaniem to pogarsza szanse rodziców na otrzymanie wiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...