Skocz do zawartości

Jaka Szansa?


al86bundy

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. przeglądam forum i wpadłem na pomysł. jakie mam prawdopodobieństwo otrzymania wizy i przejście przez kontrole na granicy mowiąc że jade kupić samochód czas pobytu góra 2 tygodnie (w polsce jestem zarejestrowany jako bezrobotny) z góry dziękuję za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w ds 156 napisze że pracuje (umowy o pracę w ambasadzie nie pokaże bo nie mam) to czy oni mogą sprawdzić że ja w polsce nie pracuję skoro jestem zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny? samochód moge kupować dla ojca tylko czy mi uwierzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w ds 156 napisze że pracuje (umowy o pracę w ambasadzie nie pokaże bo nie mam) to czy oni mogą sprawdzić że ja w polsce nie pracuję skoro jestem zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny? samochód moge kupować dla ojca tylko czy mi uwierzą?

Jak dobrze pamietam, studenci pisza na wniosku o turystyczna telefon do szkoly, a osoby pracujace do zakladu pracy.

No i moga zadzwonic pod ten numer czy taki a taki pan pracuje, co w sumie jest dziwne bo nie wiem czy pracodawca

moze udzielac takich informacji. No ale to tylko teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Ja nawet dzwoniłam do kadrowej, żeby jej powiedzieć, żeby udzieliła informacji, jak zadzwoni bank, na co ona powiedziała, że nie może takich informacji udzielać przez telefon.

A z drugiej strony w D156 napisałam numer telefonu, który mam na biurku, więc jakby zadzwonili, to koleżanki by potwierdziły, że pracuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdą jest , że zakład pracy może otrzymać telefon z Ambasady o potwierdzenie zatrudnienia i (nieprawdopodobne!) wysokości zarobków. Tego samego dnia , dosłownie po obietnicy otrzymania wizy, zadzwoniono do mojego zakładu pracy w celu sprawdzenia prawdziwości podanych przeze mnie danych. Oczywiście nie otrzymali informacji o wysokości zarobków. Zakład pracy nie ma prawa udzielania tego typu informacji , tym bardziej przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...