Skocz do zawartości

Bigamia


123456

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób ma drugą zonę fikcyjną w USA w celu uzyskania zielonej karty ,nie gadajcie ze nie wiecie .To sie nazywa bigamia ,ale po co rozwód skoro i tak sie do żony do Polski wróci.Problem jest wtedy kiedy ktoś podkabluje i ja znalazłem sie w takiej sytuacji.Zona w Polsce wie o tym ,nawet u mnie była i zamierzamy być razem bo z fikcyjna zoną nie utrzymywałem nigdy kontaktów.Problemem jest emerytura .Nie wiem czy jeśli zabiora mi zielona kartę (na której mi nie zależy bo i tak wracam do Polski ) to strace tez emeryturę?Czy ktoś wie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie skończy sie kryminałem bo pojade do Polski dobrowolnie i to juz niedługo ,zielona karta mi niepotrzebna ,a w Polsce do bigamii sie nie przyczepia bo nikomu na tym nie zalezy zeby mnie osadzać.Kraj nic na tym nie zyska,a zona o wszystkim wie ,wiec boje sie tylko ze cofna mi emeryture.Czy tak sie moze stac?Mam wypracowane w USA kilkanascie lat i placiłem podatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skończy sie kryminałem bo pojade do Polski dobrowolnie i to juz niedługo ,zielona karta mi niepotrzebna ,a w Polsce do bigamii sie nie przyczepia bo nikomu na tym nie zalezy zeby mnie osadzać.Kraj nic na tym nie zyska,a zona o wszystkim wie ,wiec boje sie tylko ze cofna mi emeryture.Czy tak sie moze stac?Mam wypracowane w USA kilkanascie lat i placiłem podatki

Mysle , ze twa amerykanska zona zrobila niezly interes na tobie, bo skoro ty nie bedziesz mogl wybrac swojej emeryturki to nie kto inny jak ona sie wzbogaci :D pozdrawiam! ps. nie mozna pobierac emerytury amerykanskiej zyjac na stale za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna ,mozna na 100%.Mój znajomy mieszka już w Polsce i pobiera,tylko ze on ma podwójne obywatelstwo i własnie nie wiem czy to dotyczy tylko rezydentów i osób z podwójnym obywatelstwem i czy ja dostanę te emeryture jak mi zabiora GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna pobierac emerytury amerykanskiej zyjac na stale za granica.

Nie można???

mozna ,mozna na 100%.Mój znajomy mieszka już w Polsce i pobiera,tylko ze on ma podwójne obywatelstwo i własnie nie wiem czy to dotyczy tylko rezydentów i osób z podwójnym obywatelstwem i czy ja dostanę te emeryture jak mi zabiora GC.

Jak Ci zabiorą GC, to na jakiej podstawie miałbyś otrzymywać emeryturę? Tak na chłopski rozum, to przy odebraniu GC traci się prawa rezydenta i wszystko co z tym związane... Na Twoim miejscu bałabym się bardziej utraty wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jestem niedoinformowana , ale nigdy nie slyszalam by w Polsce ktos dostawal amerykanska emeryture, gdy nie ma amerykanskiego obywatelstwa lub GC. Slyszalam za to, ze po 10 latach malzenstwa zona nabywa prawa do emerytury meza, i odwrotnie,i jesli to prawda, to znaczy, ze jesli stracisz GC twoje pieniazki moze zgarniac druga zona :D,No coz za double przyjemnosc trzeba placic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 1 dzien malrzenstwa i zona ma prawo do emerytury meza.

Amerykanska emeryture dostaniesz do Polski, nawet na konto. Oczywiscie podatek trzeba placic w Polsce. Mozesz tez mieszkac sobie w Polsce, ale jak stracisz GC to nie udowodnisz w ambasadzie/konsulacie, ze zyjesz i nie beda wysylac emerytury. Proste.

Dlatego kazdy wyrabia obywatelstwo. Poza tym majac obywatelstwo jest wieksza emerytura niz na GC. Okolo 20% obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...