Skocz do zawartości

Jestem W Usa Nielegnie Czy Rodzina Dostanie W Turystyczna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie zostałam w USA nielegalnie po wizie J-1, jestem tu już ponad 5 miesięcy po upływie terminu wizy. Moja siostra z mężem chcieliby mnie odwiedzić w wakacje. Zamierzają sie starać o wizę turystyczną. Na 100% nie zostana w stanach bo w kraju im sie dobrze uklada. Stad moje pytanie:. Czy w ogóle mają szanse dostać wize? Nawet jeśli wskarzą ze nie jadą do mnie to chyba oni w ambasadzie moga sie zorientować ze zostałam w stanach nielegalnie. Czy ktoś zna podobne przypadki? Co radzicie?

Pozdrawiam z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Lukrecja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie czy leca do Ciebie czy tez nie powinni wpisac Ciebie ze tam jestes bo chyba bys nie chciala aby mieli zamknieta droge do USA?a czy dostana wize to sa osoby ze dostaja a sa tacy ze nie dostaja ale wtedy moga spokojnie podejsc nastepnym razem po wize bo lepiej nie dostac wizy za tzw male zwiazki z Polska niz za klamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna racja

Byc zlapanym na klamstwie to

na bank zamknieta droga do US, ale

jesli nie mieszkalas (mieszkasz) pod tym samym adresem co siostra (w Polsce mam na mysli)

i siostra ma inne nazwisko niz twoje z racji ze jest mezakta (to moze miec nazwisko po mezu)

nie musi cie wpisywac ze jestes tu nielegalnie.

Tylko nie chce abys mnie zle zrozumiala

nie namawiam do klamstwa w zadnym wypadku

ale gdyby im przyszlo do glowy zataic ten fakt to nie bedzie chyba taki

latwy do wykrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mamy to samo nazwisko (tak wyszło ze siostra z powodów zawodowych została przy panieńskim). Poza tym gdy starałam sie o wyjazd na wizę J-1 musiałam wypełnić wniosek ds-158 w którym podałam w pyt 6. nazwiska, imiona i adresy dzieci, rodziców i rodzeństwa.

Czyli wynika ze siostra powinna poczekać aż wyjdę za maż i będę legalnie :-(

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czyli wynika ze siostra powinna poczekać aż wyjdę za maż i będę legalnie :-(

Co wy na to?

Nie, nie muszą czekać - powinni iść i spróbować.

Znam nie jedną osobą która dostała wizę podczas gdy ktoś z jej rodziny przebywał nielegalnie (niektórzy ich wpisywali, inni nie - jednak tak jak sly6 radziłabym się przyznać)

Jeżeli siostra naprawdę ma dobrą sytuację w Polsce i jest w stanie przekonać o tym urzędnika, nie powinno być problemów z wizą.

Niby dlaczego ma być karana za to, że to ty zostałaś nielegalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego ma być karana za to, że to ty zostałaś nielegalnie ?

Wlasnie dlatego ze moze byc karana, moja znajoma, dwa razy podchodzila pod turystyczna, obydwa razy ja usadzili bo ma tam nielegalnie siostre.

Na pytanie kiedy bede mogla sie starac znowu o wize pan konsul ladnie jej odpowiedzial "Dostaniesz bez problemu, jak siostra wroci do kraju"

Teraz bedzie podchodzic na J-1, ale co z tego bedzie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...