Skocz do zawartości

Voluntary Deportation - Prosze O Pomoc I Opiniie !


Tomasz1985

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem ale rok wczesniej wyleciałem tak samo nawet dluzej byłem bo wiza sie skonczyła 15 października a ja wyleciałem 29 i ie miałem żadanych problemów, natomiast rok później problem sie pojawił ? a wizie J-1 jest cos takiego jak czasu opuszcznia kraju do miesiąca, wiec gdzie był tu moj błąd? Chciałbym wyjechać ponownie w tym roku ale nie wiem czy własnie nie bedzie problemu.

maja twoje odciski, pamietaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie stawiles sie u pracodawcy to nie masz zadnego miesiac na powrot do kraju, bo nie zrobili update w SEVIS i dlatego cie zatrzymali i dlatego byles 3 tygodnie w areszcie i dlatego dostales voluntary departure. Sedzina nie jest osoba, ktora uczyla sie na tobie prawa imigracyjnego - on je zna. I gdyby bylo tak, ze wszystko z Twoimi dokumantami byloby w porzadku to by Cie nikt w areszcie nie trzymal ani nikt by Ci nie dawal voluntary departure - sprawdziliby by cie i puscili wolno i tyle. Ty wykorzystales wize do innych celow niz byla Ci wydana i masz racje - ja tez bym sie bala rozmowy z konsulem i balabym sie wlotu do USA, bo mozesz miec tez przejscia na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz wyjasnione co powinna taka osoba zrobic po przylocie do USA:

Każdy uczestnik programu – bez względu na to czy korzysta z usług biura pośrednictwa, czy nie - musi zarejestrować się w systemie SEVIS po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych i uzyskać numer amerykańskiego ubezpieczenia społecznego (Social Security).

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...and-travel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje sobie sprawe z tego, tylko ja niczego złego nie zrobilem ani nie ma na sumineniu

nie zglosiles sie do pracy tam gdzie miales sie zglosic. To juz jest wystarczajaco zle.

procz tego incydentu z tym treminem powortu, choc nadal uwazam ze jest miesiac czasu na powrot do kraju.

Ciesze sie, ze tak uwazasz. Ja tak nie uwazam i jak widze z Twojego przykladu sedzina imigracyjna tez tak nie uwazala, ani oficerowie imigracyjni tak nie uwazali - czyli wszyscy sa be a Ty cacy. Wezze zrozum, ze wykorzystales wize do innych celow niz Ci byla wydana i masz duzo szczescia, ze tak to sie skonczylo jak se skonczylo.

Natomiast mam pytanie i obawy co do nastepnego podchodzenia po wize, poniewaz jak ja przedstawie cała ta sytuacje w 3 minuty konsulowi.

obawy uzasadnione. Nawet bardzo. Ale probuj jesli masz ochote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...