Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...

Jak to jest w koncu z tym wyrabianiem prawa jazdy. Na Polskim zamienionym na miedzynarodowe juz moge tam jezdzic ale jakbym chcial prawko amerykanskie np z Florydy czy Kalifornii to musze zdawac egzaminy od poczatku tam czy wystarczy zamienic polskie na amerykanskie bez dodatkowych egzaminow? Jakie sa koszta? To ze w wiekszosci przypadkow potrzebny jest SSN wiem. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek o tym wszystkim przeczytasz na wlasciwej stronie urzedu danego stanu ,poszukaj infa tez na forum jak kto bylo z osobami ktore tak robily .

I teraz jesli masz prawko z Florydy a zamieszkujesz w Kalifornii musisz miec prawko z Kalifornii i jesli Twoj status bedzie nielegalny to nic z tym nie zrobisz jesli prawo bedzie mowic ze musisz byc legalnie...a po drugie Ty jedziesz na J-1 a z tego co nie raz bylo pisane to prawko moga Ci wydac na czas trwania tej wizy a przedluzenie -wymiana bedzie sie wiazac raz z oplata plus przedstawieniem dokumentow odpowiednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ostatniego nie wiedzialem. To komplikuje znacznie sprawe. Myslalem ze jak wyrobie prawko to bedzie ona mialo waznosc min 2 lata, a slyszalem ze w niektorych stanach sie wymienia co 5 lat. To w takim razie wyrabianie prawka na miejscu mija sie z celem jezeli bedzie mialo tylko waznosc wizy J1 czyli 4- miesiecy. Jestes pewny co do tego? Moze wiecie jak to konkretnie wyglada na Florydzie i w Kalifornii akurat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ostatniego nie wiedzialem. To komplikuje znacznie sprawe. Myslalem ze jak wyrobie prawko to bedzie ona mialo waznosc min 2 lata, a slyszalem ze w niektorych stanach sie wymienia co 5 lat. To w takim razie wyrabianie prawka na miejscu mija sie z celem jezeli bedzie mialo tylko waznosc wizy J1 czyli 4- miesiecy. Jestes pewny co do tego? Moze wiecie jak to konkretnie wyglada na Florydzie i w Kalifornii akurat?

http://www.dmvflorida.org/drivers-license.shtml

to samo tylko california

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek o tych prawkach masz opisane na www,mozesz wyslac zapytanie do urzedu ,mozesz tez poczytac na Forum o tym.

ps ja jestem tzw starej daty i mnie zycie nauczylo tego aby sie pytac wszedzie,dzwonic,pisac listy i tego Ci zycze w zyciu abys robil bo forum to tylko jedna droga do zdobycia wiedzy o czyms,nie zapominaj o innych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...