Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!!

Bylam juz uczestniczka w&t w usa, teraz postanowilam wybrac sie jako au pair.

martwi mnie tylko jedna rzecz- nie posiadam prawa jazdy:/

czytalam ze czasem rodziny i tak wola sprawdzic operki i wysylaja je na dodatkowe kursy a tez zdarzaja sie i takie,ktore proponuja wyrobienie drive licence na miejscu.

czy ktos ma informacje jak to wyglada w praktyce? i czy mozliwe jest zrobienie prawka na miejscu?

z gory dzieki za odpowiedz!!!:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej nycity_girl rowniez interesuje sie tym programem kiedy masz zamiar jechac ??

o prawko nie powinnas sie martwic bo jesli masz dobra aplikacje to rodzina cie zaakceptuje a prawko zrobisz bedac na miejscu nawet mozesz poprosic o testy Pl ogolnie mowiac dziewczyny maja duzy popyt w tym programie

mozesz wytlumaczyc co znaczy zdanie -czytalam ze czasem rodziny i tak wola sprawdzic operki i wysylaja je na dodatkowe kursy-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle nad wyjazdem badz w okolicach pazdziernika badz marca 2010, najbardziej mnie wlasnie martwi sprawa prawka a powod dla ktorego go nie mam jest jak najbardziej prozaiczny-studiuje i opracuje i po prostu brak czasu:/

a jesli chodzi oprawko- w kazdym stanie jest troche inne prawo i czasem te miedzynarodowe nie sa honorowane wiec operki sa wysylane na dodatkowe kursy tak czy siak. tak mnie poinformowano w kazdym razie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi oprawko- w kazdym stanie jest troche inne prawo i czasem te miedzynarodowe nie sa honorowane wiec operki sa wysylane na dodatkowe kursy tak czy siak. tak mnie poinformowano w kazdym razie:)

Ja tez bylam au pair i za moich czasow nikt au pairek nie wysylal na dodatkowe kursy (powod rownie prozaiczny jak Twoj, nie chcieli za to placic), ale od razu na egzamin, zeby dziewczyna miala prawo jazdy na dany stan. Tutaj w ogole malo ludzi korzysta ze szkol jazdy. Zazwyczaj przegladasz sobie ksiazeczke z przepisami (dostepna w DMV lub na stronie), zdajesz testy i dostajesz permit. Na tym pozwoleniu mozesz jezdzic ile Ci sie podoba, pod warunkiem ze jest obok Ciebie osoba ktora posiada prawo jazdy na dany stan i ma minimum 18 czy 21 lat, w kazdym stanie jest pewnie zreszta troche inaczej. Potem jak jestes gotowa jedziesz na egzamin Twoim ubezpieczonym samochodem (w Twoim wypadku samochodem hostow) zdajesz jazdy i po paru tygodniach przychodzi plastik. W Twoim konkretnym przypadku bedzie to o tyle korzystne, ze bedziesz mogla zdac prawko w Stanach, ktore nie oszukujmy sie, jest duzo prostsze niz polskie, a potem wymienic je w Polsce na nasze (bez dodatkowych kursow, testow czy jazd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka. tez mam ten problem. Polska to taki a nie inny kraj gdzie zamiast ułatwiać życie obywatelowi to sie go cisnie i wysyła po kilkanaście razy na egzamin poprawkowy eh... ale do rzeczy, ja w tym roku zamierzam wyjechać tzn. po maturze i sie zastanawiam czy nie zrobic sobie tam prawa jazdy. Jest jeden problem jestem chłopakiem a rodziny jak sie decyduja ma male to zazwyczaj chcą by miał prawojazdy? mugłbym dalej siedziec i wyrabiac to prawko ale czas goni a terminy poprawkowe to około 2miesjace... kto planuje jechać w sierpniu?;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...