Skocz do zawartości

Podwojne Obywatelstwo


Lucyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Moj synek ma podwojne obywatelswo.Jestem pewna jednak ,ze przesiedzi 90dniowy pobyt bezwizowy.Obecnie zalatwiam mu polski paszport.Jak mam uzywac paszportow aby nie miec problemow na lotnisku w USA,czy mam uzywac polskiego paszportu na polskim lotnisku a potem amerykanskiego?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co maja sprawdzac? :)

a moze chodzi o ruch bezwizowy do Polski? bo z pierwszego postu nie moge tego jasno wyczytac

znajomi wlatujac raz do Polski podajac paszport kanadyjski dostali pytanie czy maja tez paszport polski, bo jesli nie to wtedy ich pobyt maksymalny moze byc... (i tam chyba bylo 90 dni) urzednik przyznal, ze jest to pewien absurd prawny, ale mimo wszystko dobrze polski paszport miec lecac do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak chodzi o wlot do USA :)

Czy na lotnisku w USA moga to jakos sprawdzic czy to ich nie interesuje, ze byl ponad 90 dni?

Bo bedzie Lucyna wracac z tych ponad 90 dni i sie boi ze cos sie moze stac na granicy w USA ..jak kto Jackie czy Karina kiedys napisala ze obywatela musza wpuscic no chyba ze bedzie miec nie wazny dokument podrozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak chodzi o wlot do USA :)

Czy na lotnisku w USA moga to jakos sprawdzic czy to ich nie interesuje, ze byl ponad 90 dni?

Bo bedzie Lucyna wracac z tych ponad 90 dni i sie boi ze cos sie moze stac na granicy w USA ..jak kto Jackie czy Karina kiedys napisala ze obywatela musza wpuscic no chyba ze bedzie miec nie wazny dokument podrozy :)

Obywatela nawet bez dokumentow musza wpuscic, ale musza oczywiscie sprawdzic tozsamosc. A czekanie moze byc nawet kilkudniowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Moj synek ma podwojne obywatelswo.Jestem pewna jednak ,ze przesiedzi 90dniowy pobyt bezwizowy.Obecnie zalatwiam mu polski paszport.Jak mam uzywac paszportow aby nie miec problemow na lotnisku w USA,czy mam uzywac polskiego paszportu na polskim lotnisku a potem amerykanskiego?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Wylatujac z Polski do USA musisz pokazac amerykanski paszport, bo inaczej nie wpuszcza na samolot. Jak by sprawdzali i doczepili sie, ze przekroczony czas bezwizowy, to pokazac polski paszport i juz nie maja nic do gadania.

W USA nikogo nie interesuje czy przekroczylas czas wizowy gdzies czy nie. Do USA wleciec i wyleciec mozesz uzywajac amerykanskiego paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...