Skocz do zawartości

O Co Chodzi Z Zaproszeniem.


Sojusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem tu nowy. Mam 16 lat i myślę nad wyjazdem do Stanów w przyszłości. Chcę tam pracować i mieszkać. Po prostu się przeprowadzić. Czytałem, że teraz ciężko jest zdobyć polakowi zieloną kartę. Chcę tam wylecieć na wizę h2b i w tym czasie kiedy bym tam pracował okresowo (te pół roku czy ile to tam jest) to starałbym się o eb3 i o stały pobyt. Wiadomo, może nie wypalić. Mam pytanie do was, czy są jakieś inne (legalne) sposoby przeniesienia się do USA? I co to jest to zaproszenie? Do czego ono jest potrzebne itd.? Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie to juz jest mit ktory nadal funkcjonuje(wiza turystyczna) ,tutaj masz napisane do czego sluzy i co daje:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q3_2005.html

Co do przenosin to poczytaj dobrze strone Ambasady i zobacz dla kogo sa te wizy o ktorych napisales oraz poczytaj dobrze Forum

Mozesz np wyjechac do przyszlej zony ktora ma pobyt staly lub tez obywatelstwo na tzw laczenie rodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Czyli na GC nie mam co liczyć (teraz). Wizy "H" są nieimigracyjne (jeżeli dobrze zrozumiałem)? Czyli dla mnie jedyną (w miarę prawdopodobną) możliwością, jest tak jak mówiłem, h2b, eb3 i GC. A czy mając GC mogę w USA zamieszkać? (Tak na marginesie czy to prawda, że gdy mieszkam tam 5 lat to mogę starać się o obywatelstwo USA?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sojusz to zalezy jak zdobedziesz GC ,jak przez malzenstwo z obywatelka to mozesz juz sie starac o obywatelstwo po 3 latach a jak przez prace-loterie to po 5 latach ..Pamietaj o tym ze samo zlozenie papierow to nic,musisz jeszcze zaliczyc test,do tego byc przykladnym rezydentem-mieszkancem USA .

Majac GC mozesz mieszkac w USA gdziekolwiek.Poczytaj dobrze forum o sponsorowaniu pracowniczym na GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...