Skocz do zawartości

Grafik/programista W Usa Po Informatyce Ze Specjalizacją Grafika Komputerowa


b173345

Rekomendowane odpowiedzi

gal: Pensje to musi ci zapewnic nie mienjsza niz minimum obowiazujace w danym stanie czyli o ile pamietam np. w NY to $6.50/godzine.

To tak jeszcze dorzuce od siebie. Inna sprawa to to, ze wysokoscia zarobkow sie nikt nie chwali i w sumie nigdy nie wiesz ile ktos inny zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechalem do USA 9 miesiecy temu na zielonej karcie rok po tym jak skonczylem studia dzienne w Polsce - Wydzial Elektryczny - Politechnika Bialostocka. W Polsce pracowalem jako SQL Server Developer a teraz pracuje dla jednego z amerykanskich bankow jako Data Analyst. Moi managerowie docenili moj polski Master's of Science i juz na poczatek dostalem pare $$ wiecej niz moim amerykanscy kumple z pracy - widzialem ich paycheck'i.

Jesli masz dobra szkole i solidne podstawy powinienes znalezc prace. Warunkiem jest dobre, prawidlowo napisane RESUME, ktore znacznie sie rozni od polskiego CV. Pomijam oczywiscie znajomosc jezyka, ktora jest oczywista jesli chcesz dostac prawdziwa prace. Sam zrobilem kilka bledow na poczatku bo nie bylo mi komu powiedzec o co tutaj chodzi - 100% mojej rodziny tutaj sprzata hinduskie domy i wydalo im sie co najmniej dziwne ze ja zaczynam szukac "normalnej" pracy.

Jeszcze jedno. Hindusi sa tansi niz amerykanie? Ha! Dobre! Hindusi sa tansi w Indiach a nie w Stanach. Nawet nasz bank ma Help Desk w Indiach gdzie placi Hindusom $200 na miesiac ale tutejsi hinduscy specjalisci wcale nei sa tacy tani. Moj manager jest Hindusem, podobnie jak CEO (Master of Science received from Indian University)... $7.5/h na pewno nie maja ;)

Nie chce zeby ktos wyciagnal wniosek ze jest super slodko i nic tylko jechac do Ameryki :) Prawda jest taka ze obecnie jest naprawde ciezko na rynku pracy i tutaj Twoja szkola jest na drugim albo nawet na trzecim miejscu. Niewazne czy polska czy amerykanska czy hinduska. Duzo bardziej liczy sie to co umiesz no i oczywiscie szczescie. Kryzys niestety istnieje. Moze nie jest tak zle jak tluka naokrogla w TV ale slodko nie jest. Jak wspomnial rowniez ktos wczesniej, zdecydowanie latwiej jest dostac prace w doswiadczeniem w amerykanskiej firmie a o ile wiem Ty takiego nie posiadasz.

Pozdrawiam i zycze powodzenia i wytrwalosci w szukaniu pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...