Skocz do zawartości

Grafik/programista W Usa Po Informatyce Ze Specjalizacją Grafika Komputerowa


b173345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy studia inżynierskie na kierunku Informatyka ze specjalizacją grafika komputerowa dają mi potencjalnie możliwość przyszłej pracy w USA jako programista i grafik?

Dodam jeszcze, że jako programista PHP posiadam certyfikat Zend PHP 5 Certification.

[edit]

Jak by ktoś mógł to niech z edytuje nazwę tematu bo coś się rozszalałem z tym shiftem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy studia inżynierskie na kierunku Informatyka ze specjalizacją grafika komputerowa dają mi potencjalnie możliwość przyszłej pracy w USA jako programista i grafik?

Dodam jeszcze, że jako programista PHP posiadam certyfikat Zend PHP 5 Certification.

[edit]

Jak by ktoś mógł to niech z edytuje nazwę tematu bo coś się rozszalałem z tym shiftem ;)

Jesli chodzi o te profesje to najwiecej sprowadza sie tych zawodow z INDII

gdyz sa znacznie tansi niz eurpejczycy i bardzo tani jesli porownac ich do Amerykanow.

W tym roku w przeciwienstwie do wielu lat wstecz pula viz pracowniczych nie jest jeszcze wykorzystana

(zawsze w ciagu jednego dnia schodzily wszystkie wizy)

a to dlatego ze kryzys i 25 milionow Amerykanow jest bez pracy.

Tak ze jesli masz mozliwosc w Europie szukaj tam.

USA na razie wybij sobie z glowy,chyba ze jestes niesamowicie mocny w swojej branzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly6

Mam rozumieć, że powyższe studia kwalifikują mnie jako potencjalnego pracownika na wyżej wymienionych stanowiskach?

Mam na myśli wymagania dt. wizy pracowniczej jaki i możliwości przyszłego sponsorowania o pracę.

@gal

Z tego co mi wiadomo pracodawca w USA aby zatrudnić legalnie obcokrajowca musi m. in. zapewnić mu taką samą pensję jaką dostawał by obywatel USA na takim samym stanowisku.

Orientuję się może z Was jak jest z prestiżem ZCE w USA? Wydaje mi się, że w Europie ZCE prócz 'jakości' folio jest głównym czynnikiem decydującym o zatrudnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD CZEGO ZACZAC?

(...)

2. pracodawca gwarantuje zatrudnienie obcokrajowca na warunkach takich samych badz zblizonych do warunkow zatrudnienie Amerykanina na tym samym stanowisku ( chodzi tu przede wszystkim o to, by wynagrodzenie pokrywalo sie badz nieznacznie tylko roznilo sie tylko od wynagrodzenia, ktore otrzymywalby Amerykanin). Warto powiedziec, ze jesli pracodawca wpisze w aplikacje zbyt niska stawke dla obcokrajowca wtedy aplikacja taka nie bedzie zatwierdzona przez Departament Pracy.

(...)

Źródło: http://www.prawoimigracyjneusa.com/artykuly_2.htm

(Last modified: March 16, 2005)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten amerykanin niekoniecznie by chcial pracowac za taka kwote. popatrz na UK i na budowy, polacy pracuja za 8funtow na godz, a anglicy strajkuja, bo oni z domu za mniej niz 15 nie wychodza, a prawo zapewne podobne. takie moje domysly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten amerykanin niekoniecznie by chcial pracowac za taka kwote. popatrz na UK i na budowy, polacy pracuja za 8funtow na godz, a anglicy strajkuja, bo oni z domu za mniej niz 15 nie wychodza, a prawo zapewne podobne. takie moje domysly ;)

Tak dokladnie

Ta roznica jest jednym z problemow obecnej zapasci ekonomicznej na swiecie

Nie mozesz konkurowac z chinczykami czy indianami (z Indii)

zyjac w krajach wysokorozwinietych.

Po prostu zycie jest znacznie drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia Polskie sie nie licza w USA (to tak na poczatek).

Co sie liczy to duzo szczescia (na prawde) no i doswiadczenie zawodowe. Jako grafik to masz male szanse juz bardziej jako programista PHP. Po drugie czy masz wize czy zamierzasz ubiegac sie o wize np pracownicza ?

Pracowalem w USA jako System Administrator prawie 5 lat i znam troche rynek pracy IT w usa. Jesli nie masz wizy to raczej nikt ciebie nie "sprwadzi" do usa, bo programistow tam jak mrowkow. Duze zeczy idze jako outsourcing do Indii. Jak bys znam C/C++, #C lub .NET to juz wieksze szanse, a PHP to tylko przy tworzeniu WWW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gal

Z tego co mi wiadomo pracodawca w USA aby zatrudnić legalnie obcokrajowca musi m. in. zapewnić mu taką samą pensję jaką dostawał by obywatel USA na takim samym stanowisku.

to tylko teoria, czesto jest tak, ze ludzie pracuja na nizszych stanowiskach a obowiazki maja jak pracownicy z wyzej oplacanych zawodow,

ja znam temat od znajomych, ktorzy pracowali na roznych stanowiskach w branzy IT

podpisze sie pod tym co napisal gal: polskie studia mozna sobie miedzy bajki wlozyc (czasem nawet i te z USA), czasem pytaja co czlowiek studiowal, ale glownie patrza na doswiadczenie zawodowe, a to najlepiej, zeby z USA bylo, no chyba ze jest z duuuzej zagranicznej firmy (to w temacie IT z innymi branzami nie mam doswiadczenia) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...