Skocz do zawartości

Sponsorowanie Z Gc Czy Z Obywatelstwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Dodalbym jeszcze jedna opcje :)

To co zrobil moj powiedzmy kolega za namowa pani z agencji od paczek :rolleyes:

Wjechal on (GC holder), ona na turystycznej pol roku po nim.

Slub.

Pani z agencji od paczek poradzila mu ($$) zeby wypelnil I-130 na zone ($$) i zeby czekali tutaj na jej kolejke.

Jej turystyczna wygasla.

A. I o ile mi wiadomo, jezeli zrobi obywatelstwo i zlozy o nia papiery zanim przyjdzie jej kolejka (na I-130 jako zona rezydenta) to bedzie wszystko OK.

B. Jezeli natomiast noga mu sie powinie na obywatelstwie i z jakis przyczyn mu sie to przeciagnie, a w miedzyczasie przyjdzie jej kolej na I-130 jako zony rezydenta to beda mieli problem. Bo ona dostanie nakaz zalatwiania tego z Polski, a jezeli pojedzie do Polski do dostanie ban na 10 lat. Karino mam racje ? :)

Dla mnie dwa wnioski:

- jak chcesz zaoszczedzic kase na adwokacie to lepiej wydaj na lacze internetowe i dowiaduj sie samemu zachowujac pewien dystans to tego co ludzie pisza.

- ostatnie miejsce gdzie powinienes zalatwiac sprawy imigracyjne to agencje. Najczesciej pracuja tam ludzie, ktorzy nie maja pojecia o prawie imigracyjnym, a wnioski wypelniaja zeby zgarnac $$, niewazne czy sa potrzebne (zalecane). Tlumaczenie przez nich dokumentow (szczegolnie tych ktore operuja specjalistycznym slownictwem-np. dyplomow uczelni) pozostawia tez wiele do zyczenia.

Troszke inaczej sprawa wyglada na "przesiedzianej" wizie studenckiej bo jest ona wydawana na "duration of status" i ban nie jest naliczany (ogolnie mowiac).

P.S. co sie dzieje z kolega nie wiem, nie pracujemy juz razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi wlasnie chodzilo. Ze jezeli planowali z gory, ze ona przesiedzi wize i nie wyjedzie, to skladanie I-130 na nia jako zony stalego rezydenta mijalo sie z celem, a wrecz moze byc zrodlem problemow. Tak to bywa jezeli czlowiek sam niezbyt zorientowany idzie do agencji i liczy na to, ze oni z dobrego serca mu pomoga. A oni widzac mozliwosc skasowania goscia $$ za wypelnienie wniosku powiedza mu wszystko, zeby wyciagnac kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...