Skocz do zawartości

Oczekiwanie Na Zielona Karte A Wiza. Problem


Rekomendowane odpowiedzi

1. Ojciec dziecka (obywatel USA) sklada petycje na syna o GC w ambasadzie w Polsce.

2. Dziecko dostaje 'szybko' GC.

3. Dziecko wjezdza na terytorium USA z GC.

4. Rodzice dziecka aplikuja o SSN dla dziecka w SSA.

5. Dziecko razem z ojcem i matka w USA udaja sie na poczte, aby zaaplikowac o paszport amerykanski (lub/oraz passport card). Dziecko spelnia warunki przyznania obywatelstwa wtedy.

6. Po otrzymaniu paszportu mozna rowniez aplikowac o certyfikat obywatelstwa (N-600) lub passport card (jesli nie zrobilo sie za pierwszym razem).

7. Dziecko moze smialo wyjechac z USA kiedy chce.

Proste. Turystyczna moga odmawiac, bo tu zachodzi mozliowsc, ze dziecko kwalifikuje sie do dostania obywatelstwa po formalnosciach.

Nie za bardzo rozumiem to wszystko co mi napisales.a wiec:

1. Maz nie jest rodowitym obywatelem usa tylko polakiem i z tego co wiem to w pl mozna zlozyc dokumenty na gc jak ma sie karte pobytowa i przynajmniej od 6mies jest w pl no i szereg innych warunkow ktore my niekoniecznie spelnialy.wiec to raczej odpada bo meza w tej chwili nie ma i nie zdarzy sie taka sytuacja jak narazie ze bedzie musial tu zostac az tyle.no chyba ze przepisy ulegly zmianie i jest inaczej.jesli tak to prosze o info

4. ja nigdzie sie nie udawalam po ssn.sami mi go nadali i wyslali poczta

5. I wlasnie ten pkt. czy moj syn bedac na gc moze w taki sposob dostac paszport usa i bedzie spelnial warunki do przyznania mu obywatelstwa??w zasadzie to jest logiczne.Bo nie wiem czy mozna dostac obywatelstwo bez posiadania jakiego kolwiek statutu w usa.tylko dlaczego odrazu na paszport na gc??wydzdza jemu??

No po formalnosciach to chyba raczej nie jednak.Bo nam nie przyznali.Dokumenty byly skladane razem z moim (koniec kwietnia 2007r).w ubieglym roku w maju dostalismy pismo ze musimy doslac im dowody na to ze moj maz posiada te obywatelstwo,rozlicza sie,pracuje itd.wszystko to im wyslalismy no ale jak oni twierdza to bylo za malo i po terminie.wiec w lipcu przyszlo kolejne pismo ze decyzja jest odmowna i jesli chcemy zeby ponownie rozpatrzyli nasza sprawe to musimy napisac odwolanie i zaplacic 580$.maz napisal wyslal zaplacil i na poczatku kwietnia tego roku dostalismy kolejna wiadomosc ze sprawa jest zakonczona z decyzja odmowna z braku dowodow na to ze maz jest jest ich obywatelem i ze prosili nas o doslanie takich dokumentow a my tego nie zrobilismy.tyle tylko ze w przeciagu lipca-kwietnia nie dostalismy od nich nic.kompletnie nic.zadnego pisma.no i tak sie zakonczyla ta sprawa.szkoda pieniedzy czasu i nerwow.bo gdybysmy nie bawili sie w to i odrazu zlozyli na gc to nie byloby zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziarrek Ty masz GC,Twoj maz obwatelstwo a syn? i tutaj moga pomyslec ze tam zostanie nielegalnie lub tez zamiast czekac na papiery w Polsce bedzie czekac na papiery w USA ,teraz rozumiesz?I teraz jesli planujesz tam zostac na stale z synem to moga wizy turystycznej nie dac bo ta wiza od tego nie jest,kazdy Ci tak powie.

I teraz zalezy na kogo popadniesz w Konsulacie i jedna osoba Ci wize da a inna powie aby skladac papiery na pobyt staly jak to czasami mowia.A beda wiedziec ze zlozone byly papiery na paszport i ze nie przeszly.

w sumie masz racje.dla mnie powiedzieli kiedys to samo w ambasadzie ze wiza turyst. nie jest do celow emigracyjnych tylko jak sama nazwa wskazuje do celow turystycznych.ialam nadzieje ze w przypadku tak malego dziecka sa jakies inne zasady przyznawania.bo powiem szczerze ze gdyby zakladajac np ze gdyby on by jednak dostal ta wize turyst. no nie bylibysmy na tyle glupi zeby zostac na niej tam i zeby syn byl nielegalnie.taki krok zamkna by nam wszystkie drzwi do legalnego pobytu w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jesli to wiesz to dokonaj wyboru,mozesz isc po wize dla syna i moze On dostanie wize turystyczna na okres wakacji .

nam absolutnie o nic innego nie chodzi Sly.tylko na okres wakacji.no nie wiem zastanowie sie czy warto ryzykowac i wydawac kase.dzieki za pomoc.pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem,

a mianowicie moj tata zlozyl petycje ponad 3 lata na zielona karte dla mnie i mojej siostry (dodam ze moi rodzice maja zielona karte, brat obywatelstwo i mieszkaja w stanach juz 7 lat przyjezdzając raz do roku) i nie wiem jaki jest okres oczekiwania na taka zielona karte. Chcialbym jechac na te wakacje do stanow i teraz mam takie pytanie :

Czy jak oczekuje na zielona karte to moge sie starac jednoczesnie o wize ????? Czy lepiej jest cierpliwe czekac???

Hej

Petycja jest złożona na moją mame,ona wizy B2 nie dostała,ale ja dostałam dwukrotnie.Pierwszą na 3 lata,a dwa lata temu dostałam dziesięciolatkę. My już oczekujemy 10 lat za przyznaniem wizy imigracyjnej-procedura już ruszyła,oczekujemy za rozmową z konsulem(nareszcie).

Sądze ,że możesz się starać-masz pewnie dział f3-więc z 8-10 lat poczekasz,to wszystko zależy jak szybko będzie się to posuwać.Przez dwa pobyty w USA ,spędziałam prawie pół roku życia i były to moje najlepsze wakacje w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...