Skocz do zawartości

Oczekiwanie Na Zielona Karte A Wiza. Problem


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem,

a mianowicie moj tata zlozyl petycje ponad 3 lata na zielona karte dla mnie i mojej siostry (dodam ze moi rodzice maja zielona karte, brat obywatelstwo i mieszkaja w stanach juz 7 lat przyjezdzając raz do roku) i nie wiem jaki jest okres oczekiwania na taka zielona karte. Chcialbym jechac na te wakacje do stanow i teraz mam takie pytanie :

Czy jak oczekuje na zielona karte to moge sie starac jednoczesnie o wize ????? Czy lepiej jest cierpliwe czekac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie wetne w temat ale mam podobne pytanie.maz ma obywatelstwo usa ja mam zielona karte a na syna zlozylismy dokumenty na obywatelstwo ale dostalismy odmowe.chcielismy jechac na wakacje ale tak sie zastanwiamy jak to jest z taka wiza dla dziecka (syn ma 4latka).czy jest jakas szansa ze moze ja dostac??czy lepiej nie bawic sie i sie nie zastanawiac i odrazu zlozyc na zielona karte??bardzo prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Wam odmowili paszportu to moze sie okazac tak ze bez wizy na pobyt staly nie wyjdzie syn .Bo moga pomyslec ze wiza turystyczna bedzie wykorzystana do celu legalizacji pobytu na terenie USA.

Szczerze powiem ze jak dla mnie to jest bledne kolo.Ja dostalam zielona karte bez wiekszych problemow maz obytelstwo tez a dla syna odmawiaja.wiec jak ja majac zielona karte moge wyjechac na stale do meza jak moje dziecko nie ma mozliwosci wyjazdu chociaz uwazamy ze jemu po ojcu nalezy sie to obywatelstwo.i nie bardzo rozumiem slow ktore napisales:"bo moga pomyslec ze wiza tuystyczna bedzie wykorzystana do celu legalizacji pobytu na terenie usa" przciez bez wjazdu na teren usa moj syn nie dostal obywatelstwa wiec nie widze sensu za bardzo w tym co piszesz.dla mnie jest jasne ze dziecko 4 letnie nie jedzie do stanow w celach zarobkowych czy ozenic sie zeby dostac obywatelstwo tylko w celu odwiedzenia ojca ktory ma obywatelstwo a a matka zielona karte i nawet jesli chcielibysmy tam zostac na stale to chyba mamy takie prawo.jestesmy rodzina i jak mamy byc razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziarrek Ty masz GC,Twoj maz obwatelstwo a syn? i tutaj moga pomyslec ze tam zostanie nielegalnie lub tez zamiast czekac na papiery w Polsce bedzie czekac na papiery w USA ,teraz rozumiesz?I teraz jesli planujesz tam zostac na stale z synem to moga wizy turystycznej nie dac bo ta wiza od tego nie jest,kazdy Ci tak powie.

I teraz zalezy na kogo popadniesz w Konsulacie i jedna osoba Ci wize da a inna powie aby skladac papiery na pobyt staly jak to czasami mowia.A beda wiedziec ze zlozone byly papiery na paszport i ze nie przeszly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ojciec dziecka (obywatel USA) sklada petycje na syna o GC w ambasadzie w Polsce.

2. Dziecko dostaje 'szybko' GC.

3. Dziecko wjezdza na terytorium USA z GC.

4. Rodzice dziecka aplikuja o SSN dla dziecka w SSA.

5. Dziecko razem z ojcem i matka w USA udaja sie na poczte, aby zaaplikowac o paszport amerykanski (lub/oraz passport card). Dziecko spelnia warunki przyznania obywatelstwa wtedy.

6. Po otrzymaniu paszportu mozna rowniez aplikowac o certyfikat obywatelstwa (N-600) lub passport card (jesli nie zrobilo sie za pierwszym razem).

7. Dziecko moze smialo wyjechac z USA kiedy chce.

Proste. Turystyczna moga odmawiac, bo tu zachodzi mozliowsc, ze dziecko kwalifikuje sie do dostania obywatelstwa po formalnosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem,

a mianowicie moj tata zlozyl petycje ponad 3 lata na zielona karte dla mnie i mojej siostry (dodam ze moi rodzice maja zielona karte, brat obywatelstwo i mieszkaja w stanach juz 7 lat przyjezdzając raz do roku) i nie wiem jaki jest okres oczekiwania na taka zielona karte. Chcialbym jechac na te wakacje do stanow i teraz mam takie pytanie :

Czy jak oczekuje na zielona karte to moge sie starac jednoczesnie o wize ????? Czy lepiej jest cierpliwe czekac???

Witam, dzisiaj bylam w ambasadzie po wize turystyczną. Dostałam bez problemów - też została złożona na mnie petycja przez mamę obywatelkę parę lat temu i zaznaczyłam to oczywiście we wniosku. Konsul nawet o to nie zapytał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...