Skocz do zawartości

Zmiana Nazwiska A Wizyta W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panstwo,

Zwracam sie z ogromna prosba o rade w zwiazku w planowanym wyjazdem we wrzesniu do Polski. W marcu wyszlam za maz za obywatela USA i zmienilam nazwisko. Moj paszport, ktory zawiera wize i I-94, jest moim glownym dokumentem tozsamosci. Ale wszystkie pozostale papiery Advance PAROLE, PETYcje sa juz na nowe nazwisko. Moja siostra wychodzi za maz i koniecznie musze jechac do Polski. Co powinnam zrobic? Zatrzymac stary paszport, kupic bilet na stare nazwisko i wypelnic I-94 na nowe nazwisko. Albo tez wymienic paszport, ale bede bez dokumentu tozsamosci i wizy turystycznej, a poza tym moge byc wezwana do immigration na rozmowe i nie mam podstawowego dokumentu. Prosze o porade. Jezeli ktos byl w takiej samej sytuacji, albo moze poradzic co mam zrobic, bede bardzo wdzieczna.

Sylwia

Zycze milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym, zastanawialm. Czy marraige certificate wszystko zalatwi? Tym bardziej, ze na moim nawet nie ma nic wspomniace ze przyjmuje nazwisko meza. Pewnie bedzie trzeba sie tlumaczyc ;) albo zyc nadzieje ze GC juz dojdzie do wrzesnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet powinien byc kupiony na takie samo nazwisko jakie masz w paszporcie. Wez ze soba koniecznie Marriage Certificate, na ktorym powinno byc tez twoje panienskie i nowe nazwisko. Na granicy moga sie przyczepic, ale nie koniecznie. Raczej sprawdzaja wszystkie papiery co masz ze soba i jest OK.

Poza tym do wrzesnia jest sporo czasu i moglabys wyrobic sobie nowy paszport z nowym nazwiskiem. poczytaj tutaj jak to sie robi... http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=58

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ja jestem w identycznej sytuacji. lecimy do Polski na poczatku wrzesnia ale z wyrobieniem nowego poczekam do powrotu, nie chce ryzykowac. Bilet wykupilan na nazwisko panienskie bo takie mam w paszporcie, zielona karta jest na nowe ale bede miala ze soba marriage certificate i nie wydaje mi sie aby byl jakis problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...