Skocz do zawartości

Legalne Przedłużenie Pobytu- Czy Na Pewno?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

bardzo proszę o udzielenie informacji na pewien nurtujący mnie temat. Posiadając wizę turystyczną B2 przebywałam w Stanach Zjednoczonych prawie rok, ale przed przekroczeniem wskazanej przez urzędnika daty legalnego pobytu, ubiegałam się o przedłużenie mego pobytu, pokryłam wszystkie związane z tym koszty. Wyjechałam po kilku miesiącach nie otrzymawszy odpowiedzi (musiałam już wrócić na studia). Odpowiedz przyszła w grudniu ( ja wyjechałam w lipcu), odmowna. Czy mój pobyt można uznać za nielegalny, jeśli sprawa była w toku? Czy będę mieć problem z otrzymaniem nowej wizy i przekroczeniem granicy Stanów Zjednoczonych? To było dwa lata temu, teraz chcę pojechać na trzy miesiące, pracuję i studiuję dalej.

Karolina

PS. Nie zwrócilam na granicy I-94, nie wiedzialam, że trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to pytanie zabrzmi naiwnie, ale zastanawiam sie jaka mam szanse, ze wszystko pojdzie po mojej mysli. Czy fakt przedluzania pobytu rzeczywiscie gwarantuje zawrocenie? Jakbym wiedziala, ze taki bedzie klopot to bym sie podwojnie zastanowila wtedy. Nie stac mnie na stracenie 2 tys zlotych, probuje wiec okreslic realne szanse na pomyslnosc wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużanie absolutnie nie "gwarantuje zawrócenia" :( Mogą być problemy ( nie muszą ), dużo pytań, krótka wiza pobytowa, zakaz ubiegania sie o kolejne przedłużenie.... Możesz też oczywiście zostać zawrócony, ale nie jest to, jak to nazywasz "gwarantowane" ! Poczytaj forum, kilka osób miało pecha ale kilku osobom spokojnie udało sie przekroczyć granice ponownie. Co nie zmienia faktu, że ryzyko jest zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...