Skocz do zawartości

Laptop W Bagażu Podręcznym


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś z forumowiczów w ogóle zetknął się kiedykolwiek bezpośrednio z kontrolą laptopa na lotnisku??

Jeśli tak, to jak taka kontrola wygląda??

Trzeba wyciagnac laptop z torby i wlozyc do plastikowego pojemnika. Czasem pytaja czy to twoj laptop i kaza otworzyc. Nigdy nie kazano mi go wlaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na Stansted, zaraz po zamachach w londynskim metrze poprosili abym otworzyl i wlaczyl laptopa, to wszystko. Zdarzylo sie tez pare razy ze przeswietlali mi go taka magiczna mala paleczka, ale to zapewne pod katem materialow wybuchowych a nie legalnego oprogramowania. Raz musialem wyjac i pokazac butelke z plynem po goleniu bo jak mi pokazal pan z security na ekranie wygladala jak prawdziwy granat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku Tegel w Berlinie sprawdzaja kazdego laptopa, ktory przylatuje z USA. Kazdy z naszym paszportem laduje na szczegolowej kontoli i jezeli twierdzisz, ze laptop jest stary, uzywany i nie chcesz zaplacic cla, to zabieraja cie do biura w ktorym to wydaja ci kwit, ze sprzet zostal zarekwirowany. Wszyscy z tego co zuwazylem placa clo, a sprawdzaja je na internecie (best buy itd). Nie wiem na ile to legalne, ale tak robia. Kolejeczki sa ciekawe i zaden Polak, Czech, Slowak i Wschodnia Europa sie nie przesliznie. Dodatkowo oczywiscie kaza kazda walize otworzyc i recznie wszystko przeszukuja ;)

Jezeli leciec do USA i zwozic cos na handelek to tylko przez Warszawe, nie ma zadnej kontroli i mozna zwozic nawet hurtowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...