Skocz do zawartości

Leczenie W Usa


Piotrdy

Rekomendowane odpowiedzi

A jak jest z lekarzem rodzinnym (podstawowej opieki zdrowotnej)? Czy ubezpieczenia pokrywają koszty wizyty?

Prawda to jest, że czeka się nawet 2 tyg do lekarza POZ? (w Polsce jeszcze do POZ lekarza rodzinnego przychodzi się na bieżąco)

Czy to jest prawda jak Amerykanin straci pracę i nie daj Boże zachoruje potem jest bez ubezpieczenia?

Za ubezpieczenie np. 3 osobowej rodziny cały dochód jednego członka rodziny idzie na ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie rozumiem ludzi ktorzy narzekaja ze w USA opieka zdrowodna jest tak droga, zgodze sie owszem jest droga ale dla ludzi bez ubezpieczenia. Jezeli wykupisz ubezpieczenie koszty nie sa takie powalajace, a masz chociaz gwarancje swiadczonych uslug ( czego o polsce powiedziec niemoge ) i chyba nie trzeba wspominac ze zdrowie jest to cos najceniejszego i na pieniadze nie mozna tego przekladac, po drugie tyle ludzi narzeka ale fakt faktem w USA niema obowiazkowego medical care jak to jest w polsce ( odciag z ZUSu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ja wygląda tam leczenie chorub przewlekłych pytanie zadaje w imieniu kolerzanki cierpi na depresję na tą chorobe i chce wyjechać na okres około 6 miesiecy czy lekarz w usa przepisze jej jakies zastępcze leki niż polskie i ile takie coś tam kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ubezpieczeniach wykupywanych w Polsce na czas wyjazdu do USA?? Np. o karcie ISIC??

Trzeba czytac dokadnie co gwarantuje takie ubezpieczenie. Ja kupowalam wczesniej takie ale zrezygnowalam. Np. teraz mam problem bo mialam chyba kamien w nerkach lub pehcerzyku zolciowym i bylam u lekarza. Zrezygnowalam z usg bo nie jestem ubezpieczona i lekarz powiedzial, ze nie ma pospiechu i moge zrobic w polsce. Zaplacilam za wizyte i kupilam antybiotyki. USG robione tutaj nie mialoby sensu bo w przypadku kamieni w drogach zolciowych potrzebny bylby zabieg laparoskopii a takie ubezpieczenie na czas wyjazdu jakie kupowalam w pzu nie pokryje kosztow poniewaz nie ma bezposredniego zagrozenia zycia i mozna spokojnie wrocic do Polski i tam wykonac zabieg. Wiec juz bardziej mi sie oplaca gdyby dolegliwosci nie ustapily przebukowac bilet, zrobic usg w Polsce i zabieg jesli beda wskazania.

Co do samych ubezpieczen w USA to nie zawsze pokrywaja one koszty swiadczen w calosci. Raz jeszcze klania sie czytanie umow ubezpieczenia bo moze sie okazac, ze pewne zabiegi nie sa refundowane lub trzeba partycypowac w kosztach. Podobnie rzecz ma sie z lekami. Do niektorych trzeba doplacac. Im drozsze ubezpieczenie tym lepsza i tansza opieka zdrowotna.

Swiadczenia zdrowotne sa drozsze w US wg mnie. Dla porownania za moja wizyte u lekarza ogolnego zaplacilam 100usd +koszt lekow. Za 100USD w Polsce mialabym wizyte prywatna + usg i w zaleznosci od miejsca zamieszkania wystarczyloby i na antybiotyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ja wygląda tam leczenie chorub przewlekłych pytanie zadaje w imieniu kolerzanki cierpi na depresję na tą chorobe i chce wyjechać na okres około 6 miesiecy czy lekaż w usa przepisze jej jakies zastępcze leki niż polskie i ile takie coś tam kosztuje

W przypadku chorob przewleklych, nalezy porozmawiac z polskim lekarzam aby wystawil recepte na taka ilosc lekow aby wystarczyla na czas wyjazdu. W przeciwnym razie nalezy udac sie do specjalisty w US i poprosic o przepisanie lekow. Ceny wizyt moga kosztowac roznie, chocby w zaleznosci od miejsca pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp1 wiele lekow ma odpowiedniki swoje w danym kraju i teraz jak psychiatra przypisze lek niech napisze na co Ona jest chora i co przyjmuje aby w USA cos podobnego dobrac...sa tacy psychiatrzy ze maja wykaz chorob-ksiazke tzn numery to co sie wpisuje w USA a wiec taki lekarz w USA widzac odpowiedni numer bedzie wiedzial co i jak

do tego nie wiem czy Ona gdzies byla zagranica ale czasami jest tak ze objawy sie nasilaja lub tez sa mniejsze lub tez Ich wcale nie ma przez jakis czas i niech o tym pamieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...