Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę wyjechać w możliwie najbliższym czasie do USA. Bardzo mi na tym zależy. Pobyt trwałby do 1miesięca - nie dłużej. Zorientowałam się już, że byłaby to wiza turystyczna, ze względu na to, że chcę jechać w odwiedziny.

Dostanę zaproszenie, ale teraz kilka pytań:

1. Tu potwierdzenie: w krakowskim konsulacie można się starać o wizę? I tu pytanie: zapewne koniecznością jest zameldowanie w Krakowie. Czy dopuszczalne jest także zameldowanie tymczasowe?

2. Jakie dokumenty będą mi potrzebne?

3. Jakie linie lotnicze mają najtańsze bilety?

4. Czy pominęłam jakieś istotne pytanie :D ?

Pewnie temat pojawiał się niejednokrotnie, więc mając możliwości proszę chociaż o podlinkowanie.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź, Kamila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zameldowanie w Krakowie? Skąd taka informacja?

Absolutnie nie jest to wymagalne :D Gdyby tak było, to tylko krakowiacy mogliby się starać o wizę, a przecież wszyscy Polacy mogą :)

Tu znajdziesz dokładne informacje co i jak:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...rant_visas.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "którejś ręki" :). Już wiem, skąd taki wniosek. Zameldowana jestem w świętokrzyskim (mieszkam w krk), czyli o wizę powinnam się starać w wawie, stąd moje pytanie czy zameldowanie tymczasowe w Krakowie umożliwiłoby mi staranie się o wizę w krk?

I jeszcze pytanie o bilety lotnicze. Tak mniej więcej.

Dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylam w podobnej sytuacji: zamledowana bylam w woj. malopolskim (czyli powinnam starac sie o wize w Krakowie), mieszkalam jednak i pracowalam w Warszawie, gdzie nie bylam nawet tymczasowo zameldowana. Rozmowe z konsulem w sprawie wizy turystycznej odbylam w Warszawie. Podczas ustalania terminu spotkania przez telefon powiedziano mi, ze musze tylko udowodnic jakies powiazanie z Warszawa - umowa o prace jest wystarczajacym powodem. Ustlilismy termin, a potem nawet nikt nie zapytal, dlaczego stawiam sie w Warszawie, anie w Krakowie. Wydaje mi sie, ze w Krakowie bedzie tak samo. Zadzwon, zapytaj. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ..jak dobrze sie popadnie to za bilet do np Nowego Jorku mozna zaplacic kolo 1500 zl a moze i mniej :D

Np ostatnio Czeskie Linie lotnicze mialy w ofercie takie bilety i to byl bilet wazny 1 rok :)

Teraz Lufthasna ma promocje ale np na bilety 1 miesieczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...