Skocz do zawartości

Laczenie Rodzin, Prosze O Podpowiedz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja sprawa w wielkim skrocie wyglada tak:

- posiadam permanent resident card - zielona karte. Od lutego 2009 mieszkam w USA NY, mam stala prace, na razie mieszkam u rodzicow ( to wlasnie dzieki nim uzyskalem zielona karte )

- W Polsce mieszka moja corka ( pare dni temu skonczyla roczek i posiada moje nazwisko ) wraz z mama tzn moja narzeczona. Zadna z nich nie miala do tej pory nic wspolnego z USA.

- Chcialbym je tu sciagnac, moze na rok, moze dluzej, moze krocej, nawet sam nie wiem, zalezy jak to sie ulozy.

I teraz moje pytania do Was drogich doswiadczonych forumowiczow:

Pytanie nr1. - jezeli moje dziewczyny mialyby sie starac o wize turystyczna, to jakie maja szanse dostania tej wizy? biorac pod uwage, ze moja corka ma moje nazwisko i np konsul sprawdzi podczas rozmowy, ze ja ( ojciec ) jestem w USA, a narzeczona wczesniej nic nie wspomni o mnie. Powie np ze jedzie do dalekiej ciotki odwiedzic itp.

Pytanie nr2. - jezeli moje dziewczyny mialyby sie starac o wize imigracyjna ( laczenie rodzin ), to jak dlugo ( oczywiscie mniej wiecej ) mogloby to trwac i jak mniej wiecej wyglada cala procedura? Od czego wogole powinienem zaczac?

Moze ktos spotkal sie z podobna sytuacja i ma doswiadczenie badz zna link do podobnego tematu.

Za wszelka pomoc bede wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ds 156 jest pytanie czy ma sie kogos bliskiego w USA i jak sadzisz jak napisze narzeczona ze tam Ciebie nie ma to jak potem moze byc z kolejnym podejsciem po wize jak wyjdzie ze klamie?tak samo z ruchem bez wizowym ze jak wykryja klamstwo wtedy kto ja wpusci na teren USA?kto jej uwierzy ze teraz mowi prawde?

A narzeczona pracuje,uczy sie..Ona bedzie musiala pokazac raz ze ma do czego wracac i bedzie chciala wrocic .No i jesli bedzie legalizacja pobytu to przez Polske a nie w USA..I tego nalezy sie trzymac.I paru osobom sie udaje z wiza a nie ktorzy odchodza bez wizy.

A teraz co do sciagnecia Ich do USA to nie mozesz sie starac o wize narzeczonska,musisz jako malzonek i wtedy na wize na pobyt staly czeka sie miej wiecej 3-4 lata przez Polske,szybciej jest jak sie ma obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna takie cos zlatwic pod warunkiem ze utrzymaja status legalny w USA oraz ze papiery przejda przez urzad a ten okres nie skonczy sie w 1-2 lata..

I dlatego tez bedzie trudno dostac wize dla nich bo moze zachodzic podejrzenie o legalizacje pobytu na terenie USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Warto spróbować starania o wizę turystyczną a we wniosku wizowym napisać prawdę. Mój mąż ma Zieloną Kartę. Mnie jako żonie nie należy się żadna wiza, gdyż nie wykazuje żadnych związków z Polską ( dla nich jest oczywiste, że gdyby mnie wpuścili do Usa to zostałabym nielegalnie z mężem, więc nie dają takim osobom żadnej wizy). A JEDNAK. We wniosku wizowym pisałam prawdę. O wizę turystyczną starałam się 3 razy (co roku w wakacje). I kilka dni temu dali. DO TRZECH RAZY SZTUKA. Troche czasu minęło. Ale warto czekać. Lepiej próbować tak niż wcale. A więc wyjeżdzam do Usa. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować starania o wizę turystyczną a we wniosku wizowym napisać prawdę. Mój mąż ma Zieloną Kartę. Mnie jako żonie nie należy się żadna wiza, gdyż nie wykazuje żadnych związków z Polską ( dla nich jest oczywiste, że gdyby mnie wpuścili do Usa to zostałabym nielegalnie z mężem, więc nie dają takim osobom żadnej wizy). A JEDNAK. We wniosku wizowym pisałam prawdę. O wizę turystyczną starałam się 3 razy (co roku w wakacje). I kilka dni temu dali. DO TRZECH RAZY SZTUKA. Troche czasu minęło. Ale warto czekać. Lepiej próbować tak niż wcale. A więc wyjeżdzam do Usa. Życzę powodzenia.

I tak chyba zrobimy. Gratuluje dostania wizy. Teraz jest niski procent odmow w ambasadzie w Warszawie, aczkolwiek w mojej sprawie jest wysokie ryzyka odmowy.

Wie ktos moze jakie dokumenty sa potrzebne dla dziecka ( mam jednoroczna corke ), kiedy stara sie o wize turystyczna??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja starałam się o wizę w Warszawie. Za każdym razem trafiałam na innego konsula. Rok temu konsul powiedział mi, że nie dostane nigdy wizy turystycznej skoro mam męża z zieloną kartą. A tu proszę. W tym roku inny konsul i dostałam wizę. Warto próbować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...