Skocz do zawartości

Pomysł Na Sprowadzenie Samochodu - Mienie Przesiedleńcze


Jaro25

Rekomendowane odpowiedzi

Do polski nie musi wracac na stale,ma przyjechac na ten czas kiedy ten samochod zostanie sprowadzony do pl,samochod moze byc na nia zarejestrowany i mozesz nim jezdzic na amerykanskich blachach ok pol roku bynajmniej ja tak jezdzilem,moj kolega juz jezdzi ponad rok,tylko musisz miec polskie ubezpieczenie,pamietaj tylko o poswiadczeniu notarialnym w pl bo zarejestrowanie go na ciebie jako wspolwlasciciela w usa nic nie da,tak naprawde gdyby nie drobne,uchybienia w polskim prawie to bys wogole niemogl jezdzic tym samochodem przez 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnie wreszcie jeżeli sprowadzisz samochód jako mienie przesiedleńcze to nie możesz go sprzedać przez dwa lata od momentu dokonania odprawy celnej. W przeciwnym wypadku trzeba będzie uiścić wszystkie opłaty (cło i VAT) z których zostało się zwolnionym. Warto o tym pamiętać.

Jesli sprowadzasz pojazd na mienie przesiedleńcze to nie możesz go sprzedać przez rok (1 rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam. Czytałem to co pisaliście na temat mienia i w ogóle. Ciężko jest w tym wszystkim się połapać, a szczególnie rozsadzić co jest lepszą opcją, bo ja również szukam najlepszego rozwiązania dla mnie. Tylko że u mnie sprawa wygląda inaczej... Mianowicie:

-mieszkam w polsce

-mam podwójne obywatelstwo (urodziłem się w USA, a rodzice się Polakami)

-mieszkam w Polsce od dobrych paru lat (gdy byłem mały, rodzice musieli wracać do polski)

-ubezpieczenie, zameldowanie, oczywiście polskie.

Mam w USA rodzinę która mogła by mi pomóc w formalnościach i przy zakupie...

I tu pytanie: Jak najlepiej sprowadzić NOWY (najlepiej) samochód i jakie opłaty będą mnie obowiązywały.. ?

A że szykuje mi się wyjazd w następnym roku to staram się dowiedzieć o tym jak najwięcej...

PROSZĘ O PISANIE WSZYSTKIEGO CO SIĘ NA TEN TEMAT WIE... z góry DZIĘKUJĘ...

Ps. NA PEWNO BYŁO JEŻ PEŁNO TAKICH PYTAŃ I ODPOWIEDZI, ALE W TYCH POSTACH CO CZYTAŁEM NIKT KONKRETNIE NIE WYJAŚNIŁ CO I JAK OD A DO Z. WIEC PRZEPRASZAM JEŚLI SIĘ POWTARZAM, ALE JAK TO MÓWIĄ KTO PYTA NIE BŁĄDZI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale szukałem takich informacji na kilku forach i nic, prócz tego że obywatele US mają jakieś tam "inne prawa, mianowicie nie muszę uiszczec jakiś opłat, ale których i formalności to nie wiem. Do tego pisałem do Urzędu Celnego w Gdańsku lecz on mi odpisał że wszyscy mają tak samo, Cło Akcyza i Vat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Siostra kupuje samochód w salonie wysyła go do polski a ja jeżdzę na tablicach amerykańskich około 6 miesięcy aż przyjedzie do polski i zarejestruje samochód jako mienie przesiedleńcze ( okres 6 miesięcy spełniony) ubezpieczenie i wszystkie inne opłaty bedzie placi w usa do przyjazdu.

2. opcja trudniejsz bo ja muszę tam jechać z między narodowym prawkiem i wtedy kupujemy razem samochód w salonie. ona jest właścicielem a ja osobą upoważnioną do jeżdzenia samochodem. przesylam samochód i mogę nim wtedy jeżdzić bo rejestracji podobno?! w dokumentach samochodu jestem więc mówię że turystycznie przyjechałem.

troche to zagmatwane ale niemożliwe bo :

-na tailo celnicy w USA czesto wbijają pieczątkę wyjazdu

i automatycznie nie spełniasz czasu użytkowania pow.6 miesięcy

a jego orginał musi być w porcie w chwili nadania

-rozumiem ze pozostałe pytania bez odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...