Skocz do zawartości

Czajnik Elektryczny


Ghost70

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę

Ktoś w USA prosił mnie żebym przywiózł z Polski czajnik elektryczny, niestety nigdzie nie umiem dostać takiego z przełącznikiem na 110v.

I tu moje pytanie: czy taki czajnik na 220v będzie działał w USA bez konwertera (zakładając, że tylko wymienię wtyczkę)

Wydaje mi się że tak tylko będzie o połowę słabszy czyli będzie dłużej grzał wodę. Jeżeli kupię wystarczająco mocny (1500W-2000W) to wszystko powinno być w porządku.

Ale to tylko moje domysły. Czy ktoś coś wie na ten temat?

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie spali - mozna przerobic wtyczke - ale jak pamietamy ze szkoly prawo ohma

R=U/I

P=U*I

co daje

P=U^2/R

co oznacza ze zmniejszenie napiecia z 230 na 110 spowoduje ponad 4 krotny spadek mocy czajnika

a co to oznacza to kazdy juz sobie potrafi dopisac

Poza tym w europie od 10 lat mamy juz 230V zamiast 220V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chodziło konkretnie o któryś z modeli z najwyższej pułki (takie po 350zł, ponad 100USD) a nie o to, że kogoś nie stać na zakup czajnika za 15 USD i prosi żeby mu przywieźć :)

Jeżeli nie ma przełącznika z 230 na 110 i sprawność malej 4 razy czyli czajnik 2000W bądzie grzał jak 500W to faktycznie kiepski pomysł.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie spali - mozna przerobic wtyczke - ale jak pamietamy ze szkoly prawo ohma

R=U/I

P=U*I

co daje

P=U^2/R

co oznacza ze zmniejszenie napiecia z 230 na 110 spowoduje ponad 4 krotny spadek mocy czajnika

a co to oznacza to kazdy juz sobie potrafi dopisac

Poza tym w europie od 10 lat mamy juz 230V zamiast 220V

To ja kupie TV w Polsce, to bedzie mi 4 krotnie wolniej TV pokazywal. Ale beda fajne mecze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...